Son Dakika Haberleri: Kadir Topbaş'ın İstifasına CHP'den İlk Yorum: Halkın Oylarıyla Gitmeli

Kadir Topbaş'ın İstifasına CHP'den İlk Yorum: Halkın Oylarıyla Gitmeli

3 ay önce

Kadir Topbaş'ın istifasına CHP cephesinden ilk yorum Belediye Başkanı Murat Hazinedar'dan geldi. Hazinedar istifayla ilgili "Halkın belediye başkanları da halkın oylarıyla gitmeli" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasıyla ilgili konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Halkın belediye başkanları da halkın oylarıyla yani seçimle gitmesi lazım" dedi.

"HALKIN OYLARIYLA GİTMESİ LAZIM"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasıyla ilgili CHP'den ilk yorum Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'dan geldi. Zeytinburnu'nda programda konuşan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, "Halkın belediye başkanları da halkın oylarıyla seçimle gitmesi lazım." yorumunu yaptı.

"OLAĞAN ÜSTÜ BİR BASKI VARDI"

İşte Hazinedar'ın istifayla ilgili sözleri:

Bekliyorduk, çünkü üzerinde olağan üstü bir baskı vardı. Dolayısıyla uzun süredir oluşan baskının bizzat sayın Cumhurbaşkanının talebiyle oluşmuş gibi gözüküyor. Bunu aşağı yukarı biliyorduk, ama farklı düşünmemize neden olacak bir ortam olmadığını düşünüyorum. Ama sonuçta ne yaparsanız yapın belediye başkanı seçilirken, millet seçiyor halk seçiyor. Halkın belediye başkanları da halkın oylarıyla seçimle gitmesi lazım. Bu aslında AK Parti'nin bütün sistemine ve bugüne kadar ortaya koyduğu siyasete aykırı bir durum gözüküyor.

İşte İstanbul'un Belediye Başkanları ve Görev Süreleri! Listenin Başında Topbaş Var
Kadir Topbaş Kimdir
İBB Başkanı Topbaş İstifa Etti
Görevi Bırakan Topbaş: İnsan Her Şeyi Affeder, Adam Yerine Koyulmamayı Affedemez
Kadir Topbaş'ın Yerine Kim Gelecek? İBB'nin Yeni Başkanı Nasıl Belirlenecek!
Kadir Topbaş: Hata Yapmamaya Çalıştık Ama Asla İhanet Etmedik!
İstifa Eden Kadir Topbaş'tan Muhalefet Mesaj: Size Buradan Ekmek Çıkmaz
İBB Başkanı Topbaş İstifa EttiHadise, Yakışıklı Yarışmacıyı Takımına Alabilmek İçin Verdiği Sözü Tuttu Yasemin Allen, Buz Gibi Havada Transparan Elbise ile Sokağa Çıktı
Arif Sağ, Kanser Tedavisine Gittiği Küba'yı Öve Öve Bitiremedi