Kadir Topbaş'tan İstanbul İçin Önemli Uyarılar - Son Dakika

Kadir Topbaş'tan İstanbul İçin Önemli Uyarılar

03.01.2012 16:46
Kadir Topbaş'tan İstanbul İçin Önemli Uyarılar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yakın zamanda minibüslerin kaldırılacağını belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yakın zamanda minibüslerin kaldırılacağını belirtti. Ancak tam tarih vermedi. Vatandaşları suyu dikkatli kullanmaları konusuda uyaran Topbaş, " Şu anda barajlarımız yüzde 50 seviyesinde dolu. Bu yıl için bir problem görmüyoruz. Ama bu yıl böyle giderse kurak geçerse gelecek yıl biraz daha kurak olduğu takdirde gelecek yıl 2013 yılında sıkıntıya düşebiliriz" dedi.

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif öğleden sonra İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret etti. Topbaş ziyaret sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Topbaş, İstanbul'da minibüslerin kaldırılacağını belirtti. Ancak tam bir tarih vermedi. Minibüs esnafının asla mağdur edilmeyeceğinin altını çizen Topbaş, "Onların ekmek teknelerini ellerinden almayı düşünmüyoruz. Yer yer onlarıda sisteme dahil edecek ya otobüsler şeklinde dönüşmeleri veya başka modellerle kent ulaşımında yine hizmete devam etmelerini arzu etmekteyiz" dedi.

TOPBAŞ VATANDAŞLARIN SUYU DİKKATLİ KULLANMASINI İSTEDİ

Vatandaşları suyu dikkatli kullanmaları konusuda uyaran Topbaş, "Hepimizin yaşadığı bu şehirde maalesef bu mevsime gelmemize rağmen yağışlarda ciddi bir eksiklik var. Şu anda barajlarımız yüzde 50 seviyesinde dolu. Bu yıl için bir problem görmüyoruz. Ama bu yıl böyle giderse kurak geçerse gelecek yıl biraz daha kurak olduğu takdirde gelecek yıl 2013 yılında sıkıntıya düşebiliriz. Bu bakımdan ben çevreye daha duyarlı, kurallara daha uyan ve ekeonomik bir takım kayıplarıda dikkate alan daha tasarruflu daha israfın önünde geçecek bir anlayışla yaşayan bir kentli olmak durumundayız. Bir kısıtlama yok bir endişe vermek istemiyorum. Böyle bir endişe bu yıl içinde yok. Bizim doğal kaynakları kullırken başta su olmak üzere enerji, akaryakıt ve doğalgazı kullanırken çok dikkatli kullanmak zorundayız. Hem çevre açısından hem gelecek açısından önemli. Su kullanımında da tasarruf mantığının bizim günlük yaşamımız içerisinde bir parça olmasını rica ediyorum" ifadelerini kullandı. Topbaş, 2013 de su sıkıntısı çekmemek adına, vatandaşın suyu dikkatli kullanmasını istedi.

METROBÜS ŞUBAT AYI SONUNDA HAZIR

Avcılar - Beylikdüzü metrobüs hattının açılışıyla ilgili soruya da cevap veren Topbaş, Beylikdüzü metrobüs hattının çalışmlarının sürdüğünü, Şubat ayı sonuna kadar hazır olacağını sözlerine ekledi.

SK-ÖA(BB) - İstanbul/ Fatih

Kaynak: DHA
İstanbul'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 10 şüpheli tutuklandı İstanbul'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 10 şüpheli tutuklandı İstanbul'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 10 şüpheli tutuklandı İstanbul'da uyuşturucu operasyonunda yakalanan 10 şüpheli tutuklandı Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine darbe Jandarmadan uyuşturucu tacirlerine darbe

Son Dakika Güncel Kadir Topbaş'tan İstanbul İçin Önemli Uyarılar - Son Dakika


Advertisement