Kadirli Belediyesi'nden okçuluk kursu - Son Dakika

Kadirli Belediyesi'nden okçuluk kursu

30.07.2019 10:22
Kadirli Belediyesi'nden okçuluk kursu, System.String[]

Kadirli'de belediye tarafından okçuluk kursu açıldı.

Kadirli'de belediye tarafından okçuluk kursu açıldı.

İlçede ilk defa düzenlenen kurslara Şehit Mustafa Yağız Mahallesi'nde 7-12 ve 12 - 80 yaş arası iki kategoride düzenleniyor.

Kursu ziyaret ederek sporculara başarı dileklerinde bulunan Belediye Başkanı Ömer Tarhan, düzenlenen kursla unutulmaya yüz tutan okçuluğun yeniden canlandırmak ve gençleri ata sporuna teşvik etmek istediklerini söyledi.

Ata sporu okçuluğun yeni nesillere sevdirilmesi, öğretilmesi, başarılı sporcular yetiştirilmesi amacıyla bu yıl hayata geçirilen okçuluk kursuna ilginin yoğun olduğunu ifade eden Tarhan, "Ata sporu olan okçuluğu yeni nesillere sevdirmek öğretmek ve Kadirli'yi daha çok tanıtarak, bu branşa yeni sporcular kazandırmak istiyoruz. Bu sporu Kadirli'de yaşatmaya ve tanıtmaya çalışıyoruz. Kursumuz 2 kategoride devam ediyor. İlginin fazla olması bizleri dolayısıyla memnun etti." dedi.

Okçuluk antrenörü Selim Esmeray da, 7-12 ve 12 - 80 yaş arası iki kategoride açılan kursa şu ana kadar 50 kişinin kayıt yaptırdığını belirterek, "Şehit Mustafa Yağız Mahallesindeki eski taziye ve kültür evi bahçesindeki halı sahada yapılan kursa katılım yoğun oldu. Kursumuzun Ata sporu okçuluğun gelişmesi ve yetenekli sporcuların keşfedilmesi amaçlamaktadır. Kursumuza verdiği destekten dolayı Belediye Başkanımız Ömer Tarhan'a ve katılan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kursa katılan Gümüş Çakar da ilk defa okçuluk kursuna katıldığını anlatarak, ilerine başarılı olmak istediğini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kadirli Belediyesi'nden okçuluk kursu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fırat Kalkanı Bölgesi'nde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı 23:38 Fırat Kalkanı Bölgesi'nde TSK birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı Karaman'da komşular arasında çıkan kavgada kan döküldü: 1 ölü, 6 yaralı 22:57 Karaman'da komşular arasında çıkan kavgada kan döküldü: 1 ölü, 6 yaralı Galatasaray, Alexandru Cicaldau'nun maliyetini açıkladı! Serbest kalma bedeli dikkat çekici 22:38 Galatasaray, Alexandru Cicaldau'nun maliyetini açıkladı! Serbest kalma bedeli dikkat çekici
Sanatçı Turgay Yıldız korona aşısı yüzünden mi öldü? Ailesi iddialara yanıt verdi 22:29 Sanatçı Turgay Yıldız korona aşısı yüzünden mi öldü? Ailesi iddialara yanıt verdi Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için 20:15 Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için "At hırsızları" diyen A Spor yorumcusu tepki çekti Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü
Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı 18:09 Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı
Advertisement