Kadirli Belediyesinden "Kadın Hakları" Konulu Seminer - Son Dakika

Kadirli Belediyesinden "Kadın Hakları" Konulu Seminer

05.01.2012 15:21
Kadirli Belediyesinden

Kadirli Belediyesi tarafından "Kadın Hakları" konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Kadirli Belediyesi tarafından "Kadın Hakları" konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Belediye Başkanı Ömer Tarhan, yazılı açıklamasında, Şehit İbrahim Kundakçı Mahallesi'ndeki, Avukat Gülseren Yeşilyurt'un konuşmacı olarak katıldığı, kadın hakları, kadına şiddet ve miras konularında verilen ilk seminerin yapıldığını belirtti.

Tarhan, seminerde, kadınların söz konusu konularda karşılaştıkları durumlarda neler yapacakları ve nereye başvurabilecekleri gibi bilgilerin verildiğini kaydederek, şunları kaydetti:

"Bayanlara yönelik bu tür seminerler büyük önem arz etmektedir. İlerleyen zamanlarda diğer mahallerde devam edecek seminerlerimizde, kadın hastalıkları, meme kanseri, rahim kanseri, kemik erimesi ve çocuk gelişimi ile ilgili konularda uzman doktorlarımız konuşmacı olarak katılarak, bilgiler vereceklerdir."

Soru cevap şeklinde sona eren ilk seminere katılan kadınlar, belediyeye teşekkür ettiler.

- OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kadirli Belediyesinden 'Kadın Hakları' Konulu Seminer - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Kahreden haberler peş peşe geldi! 3 doktor daha koronaya yenik düştü ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Meteoroloji 10 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı