Kadirli'de Aşure Etkinliği - Son Dakika

Kadirli'de Aşure Etkinliği

26.11.2012 13:41
Kadirli'de Aşure Etkinliği, System.String[]

Kadirli Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından aşure etkinliği düzenlendi.

Kadirli Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından aşure etkinliği düzenlendi.

Serhat Koleji Toplantı Salonu'nda düzenlenen program, Cavidan Benlidayı Kur'an Kursu din görevlisi Mahmut Bozdoğan tarafından Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Slayt gösterisinin ardından din görevlisi Eyüp Baz, "Muharrem ayı ve önemi" konusunda konuşma yaptı.

Baz, paylaşmanın, dayanışmanın birlikteliğin ve sevginin ifadesi aşurenin bolluk ve bereketin simgesi olduğunu belirterek, "Şehitlerin efendisi İmam Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, Hz. Peygamber ve Ehl-i Beyt sevgisi etrafında kenetlenen milletimizin barış, huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde yaşamaya devam etmesini Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyorum" dedi.

İlahiyatçı-Eğitimci Erbab Dal'ın "Öğretmen ve Aşure" konulu kısa konuşmasından sonra din görevlisi Enes Eser'in ilahileriyle program devam etti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabit Aksoy'un günün anlam ve önemini belirten konuşması ve şiir okumasıyla sona eren etkinliğe katılanlara aşure ikramı edildi.

Muhabir: Menderes Özat/ Mutlu Bozdağ

Yayıncı: Ali Güreli - OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kadirli'de Aşure Etkinliği - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Emekli Yunan Amiral Andoniadis, Atina'nın tezlerini çürüttü: Oruç Reis herhangi bir ihlalde bulunmadı Ünlü şarkıcı Halsey saçlarını kazıttı! Yeni imajı herkesi şoke etti Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu