Kadirli'de Din Görevlilerine Kurs - Son Dakika

Kadirli'de Din Görevlilerine Kurs

28.10.2011 11:40
Kadirli'de Din Görevlilerine Kurs, System.String[]

Kadirli Müftülüğü din görevlilerine yönelik kurs düzenlendi.

Kadirli Müftülüğü din görevlilerine yönelik kurs düzenlendi.

Müftü Orhan Öncü, müftlük binasında başlayan vaaz kursuna merkez ve yakın köylerden 25 din görevlisinin katıldığını söyledi.

Sumbas Müftüsü Ahmet Demirer tarafından verilmeye başlanan kursun toplam süresinin 60 saat olduğunu ve 3 Kasımda biteceğini belirten Öncü, kursiyerlere törenle katılım belgesi verileceğini kaydetti.

Öncü, şunları söyledi:

"Camilerde uzunca bir süreden beri vaaz hizmetleri merkezi sistemle yürütülmektedir. Bu sistem cami görevlilerinin mesleki bilgi ve tecrübelerini zaman içerisinde olumsuz yönde etkilemiştir. Bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığımızca gerekli tedbirler alındıktan sonra merkezi vaaz sisteminden, yüz yüze vaaz uygulamasına geçilecektir. Kurs da bu amaçla düzenlenmiştir."

- OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kadirli'de Din Görevlilerine Kurs - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bill Gates'in insanlara çip takmak için koronavirüs salgınını kullandığı iddiası yalanlandı Real Madrid'in eski futbolcusu Royston Drente, iflas etti Lille, Burak Yılmaz'ın golleriyle Sparta Prag'ı 2-1 mağlup etti Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı Fauci, Pfizer'ın korona aşısını onaylayan İngiltere'yi eleştirdi: Aceleci davrandılar Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar Kasımda yıllık enflasyonun yüzde 14,03 olmasıyla memura yüzde 3 fark, emekliye ise yüzde 7 zam göründü