Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı - Son Dakika

Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı

06.08.2017 14:08
Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı, System.String[]

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek 60 kişilik kafile törenle uğurlandı.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek 60 kişilik kafile törenle uğurlandı.

Kadirli'den hacca gidecek 60 kişilik kafile için Cavidan Benlidayı Kız Kur'an Kursu bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi.

Uğurlamada Sumbas Müftülüğü vaizi Mehmet Yıldız tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

İlçe Müftüsü Ahmet Demirer, yaptığı konuşmada, hacca gitmenin önemini anlatarak, hacı adaylarına, dikkat etmeleri gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

Hacı adaylarından kutsal topraklarda sabırlı olmalarını isteyen Demirer, "Yolculuk esnasında ve hacdaki izdihamlar nedeniyle kimseyi kırmadan ve kırılmadan memleketinize dönmenizi arzu ediyoruz. Kutsal Kabe'ye ve diğer kutsal mekanlara vardığınızda memleketimiz, milletimiz için dua edin. Hayırla gidin hayırla gelin inşallah." diye konuştu.

Konuşmalarında ardından Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından hacı adaylarına karanfil hediye edildi.

Vedalaşma sırasında bazı hacı adayları ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi Burak Yılmaz'dan takım arkadaşı Jonathan David'e destek: Gol atamamak her forvetin başına gelebilir Son Dakika: Yaşlı komşusuna şiddet uygulayan ünlü şarkıcı Halil Sezai tahliye edildi Son Dakika! Azerbaycan, aralarında bebek, çocuk ve kadınların olduğu 90 sivilin Ermenistan tarafından katledildiğini bildirdi Borsada işlem gören en değerli şirket BİM oldu Mesut Yılmaz'ın ölüm haberi memleketini yasa boğdu 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mahalle muhtarı, 4 erkek çocuğuna istismar suçundan tutuklandı