Kadirli'de Vaaz Kursuna Katılanlara Belgeleri Verildi - Son Dakika

Kadirli'de Vaaz Kursuna Katılanlara Belgeleri Verildi

15.11.2011 15:20
Kadirli'de Vaaz Kursuna Katılanlara Belgeleri Verildi, System.String[]

Kadirli Müftülüğü tarafından düzenlenen vaaz kursuna katılanlara törenle belgeleri verildi.

Kadirli Müftülüğü tarafından düzenlenen vaaz kursuna katılanlara törenle belgeleri verildi.

Müftü Orhan Öncü, müftlük toplantı salonunda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Diyanet işleri Başkanlığı'nın camilerde merkezi vaaz sisteminin kaldırılmasına yönelik çalışması kapsamında düzenledikleri kursa 25 din görevlisinin katıldığını söyledi.

Öncü, Sumbas Müftüsü Ahmet Demirer tarafından 60 saat üzerinden verilen kursun başarılı geçtiğini ve ileriye dönük çok faydalı olacağını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Camilerde uzunca bir süreden beri vaaz hizmetleri merkezi sistemle yürütülmekte. Bu sistem cami görevlilerinin mesleki bilgi ve tecrübelerini zaman içerisinde olumsuz yönde etkilemiştir. Bu nedenle Diyanet İşleri Başkanlığımızca gerekli tedbirler alındıktan sonra merkezi vaaz sisteminden, yüz yüze vaaz uygulamasına geçilecek. Kurs da bu amaçla düzenlendi. Katılanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederim."

Tören, Öncü tarafından kursiyerlere katılım belgesi verilmesi ve toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.

- OSMANİYE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kadirli'de Vaaz Kursuna Katılanlara Belgeleri Verildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü