Kadirov'un fotoğrafını paylaşan 25 kişi tutuklandı - Son Dakika

Kadirov'un fotoğrafını paylaşan 25 kişi tutuklandı

28.01.2020 11:15
Kadirov'un fotoğrafını paylaşan 25 kişi tutuklandı, System.String[]

Çeçenistan'ın geçici olarak görevi bırakan lideri Ramazan Kadirov'un papaz kıyafeti montajlı fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan 25 kişi tutuklandı.

Çeçenistan'ın geçici olarak görevi bırakan lideri Ramazan Kadirov'un papaz kıyafeti montajlı fotoğraflarını sosyal medyada paylaşan 25 kişi tutuklandı.

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramazan Kadirov'un 2 hafta önce sağlık sorunları gerekçesiyle görevini geçici olarak bıraktığını duyurmasının ardından, üzerindeki baskılar devam ediyor. Rusya'ya bağlılığını ifade eden ve Putin ile iyi ilişkiler kuran Kadirov'u eleştiren Çeçenistan vatandaşları, Kadirov'un papaz kıyafeti giymiş fotomontajlı fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Bunun üzerine Çeçenistan savcılık makamları ve polisler harekete geçti. Kadirov'a hakaret ettiği gerekçesiyle 25 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin ifadeleri alındıktan sonra tutuklandığı öğrenildi.

Rus ve Çeçen basını tutuklular arasında öğrencilerin ve 62 yaşındaki bir taksi şoförünün bulunduğunu ve neredeyse her yaş aralığından birçok kişinin operasyonlarla evlerinden alındığını ifade etti. Yapılan operasyonlar ve tutuklamaların ardından, sosyal medya üzerinden birçok kullanıcı Kadirov'un papaz fotomontajlı fotoğrafını paylaşarak durumu protesto etmeye başladı ve tutukluların serbest bırakılmasını talep etti. - MOSKOVA

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kadirov'un fotoğrafını paylaşan 25 kişi tutuklandı - Son Dakika


Son Dakika

Başakşehir'le karşılaşacak Leipzig'de Amadou Haidara koronavirüse yakalandı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Durak dışında inmek isteyen yolcu, seyir halindeki otobüsün frenine bastı Gözü dönmüş cani, engelli kuzenini istismar ettikten sonra boğazını kesti Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı? Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı