Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" - Son Dakika

Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler"

27.11.2017 11:56
Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler

Kafkasya'nın sevilen sanatçılarının, "Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" adıyla düzenledikleri konser serisinin ilki Yenimahalle'de verildi.

Kafkasya'nın sevilen sanatçılarının, "Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" adıyla düzenledikleri konser serisinin ilki Yenimahalle'de verildi.

Yenimahalle Belediyesinin ev sahipliğinde Ankara Çerkes Derneği tarafından Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenen konserde, sanatçılar Timur Losan, Azamat Baç, Artur Dişek ve Bzerabze Gup sahne aldı.

Konserde sanatçılara Ankara Çerkes Derneği Halk Dansları Topluluğu Elbruz da danslarıyla eşlik etti.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, konserde yaptığı konuşmada, Çerkezlerin tarihleri boyunca çok büyük acılar çektiğini ifade etti.

Çerkezlerin, Türk Kurtuluş Savaşı'nda, Cumhuriyetin kuruluşunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en yakın arkadaşları, en güvendiği komutanları olduğunu dile getiren Yaşar, şunları kaydetti:

"Hepsini rahmetle anıyorum. Hayatım boyunca Çerkezlerle komşuluk ilişkisi yaptım, ticaret yaptım, siyasette, sosyal hayatta beraber olduğum kardeşlerim var. Şunu bütün yüreğimle inanarak söylüyorum ki Çerkezler bu ulusun, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük savunucularıdır ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkanlardır. Bu ülkenin öz evlatlarıdır, bizim kardeşlerimizdir, bugün de burada onları ağırlamaktan mutluluk duydum, onur duydum."

Konseri, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve Dernek Başkanı Demir Kızılkaya da izledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler' - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var