Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" - Son Dakika

Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler"

27.11.2017 11:56
Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler

Kafkasya'nın sevilen sanatçılarının, "Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" adıyla düzenledikleri konser serisinin ilki Yenimahalle'de verildi.

Kafkasya'nın sevilen sanatçılarının, "Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler" adıyla düzenledikleri konser serisinin ilki Yenimahalle'de verildi.

Yenimahalle Belediyesinin ev sahipliğinde Ankara Çerkes Derneği tarafından Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlenen konserde, sanatçılar Timur Losan, Azamat Baç, Artur Dişek ve Bzerabze Gup sahne aldı.

Konserde sanatçılara Ankara Çerkes Derneği Halk Dansları Topluluğu Elbruz da danslarıyla eşlik etti.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, konserde yaptığı konuşmada, Çerkezlerin tarihleri boyunca çok büyük acılar çektiğini ifade etti.

Çerkezlerin, Türk Kurtuluş Savaşı'nda, Cumhuriyetin kuruluşunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en yakın arkadaşları, en güvendiği komutanları olduğunu dile getiren Yaşar, şunları kaydetti:

"Hepsini rahmetle anıyorum. Hayatım boyunca Çerkezlerle komşuluk ilişkisi yaptım, ticaret yaptım, siyasette, sosyal hayatta beraber olduğum kardeşlerim var. Şunu bütün yüreğimle inanarak söylüyorum ki Çerkezler bu ulusun, laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük savunucularıdır ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkanlardır. Bu ülkenin öz evlatlarıdır, bizim kardeşlerimizdir, bugün de burada onları ağırlamaktan mutluluk duydum, onur duydum."

Konseri, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve Dernek Başkanı Demir Kızılkaya da izledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kaf Dağı'nı Aşan Ezgiler' - Son Dakika


Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti