Kaft 6 Yeni Tasarım ile Yazı Hızlı Geçiriyor - Son Dakika

Kaft 6 Yeni Tasarım ile Yazı Hızlı Geçiriyor

16.06.2014 15:36
Kaft 6 Yeni Tasarım ile Yazı Hızlı Geçiriyor

Her bir tasarımının kendine ait bir hikayesi olan KAFT, "ORIGINAL" koleksiyonuna 6 yeni tasarım ekliyor.

Merakla beklenen yeni tasarımlarıyla KAFT, kişiye inandığı bir fikri ifade etme şansı vermeyen anlamsız grafiklere dur demeye devam ediyor. Shutterism, Lenteraad, Emek, Bang TV, Mutatio, Cosmos adlı yeni tasarımlarla KAFT, sinema, televizyon, sanat, popüler kültür, kainat hakkındaki çarpıcı ve cesur motto'ları ile yaratıcı, özgün ve anlamlı kreasyonlar sunuyor.

KAFT, gazeteci Murat Birsen'in tutku ve emekte birleştirdiği sanatkar ve zanaatkarı, Shutterism tasarımında suluboya fırça darbeleriyle görselleştiriyor. Ünlü yazar Anais Nin'nin sözünden esinlendiği Lenteraad ile algılarımız üzerine düşündüren KAFT, Emek tasarımı ile Emek Sinemasını unutturmuyor. BANG TV'de Amerikalı komedyan Groucho Marx'tan bir deyiş ile televizyonun 'olumlu' etkisine işaret ediyor. Mutatio tasarımında Abzürdism akımının öncülerinden Albert Camus ile varoluşa gönderme yapan KAFT, Cosmos tasarımında Paulo Coelho'nun efsanevi Simyacı kitabından "Hayat Edebidir" sözünü tasarıma dönüştürüyor.

Aklınız, kalbiniz ve ruhunuzla sevdiğiniz ilk t-shirt'ünüz bir KAFT tasarımı olacak.

Shutterism

"Sanatkar ile zanaatkar farklı şeylerdir, evet… Ancak çok önemli iki ortak noktaları vardır: Tutku ve emek… Meslekte 40'ıncı yılını yaşayan bir marangozu ya da heykeltıraşı, hergün o tezgahın başına geçiren sadece "ekmek parası" mıdır? Yoksa, emeğini tutkuyla eserine işlemenin huzuru ve mutluluğu mu? Ne de kıymetlidir onun için tezgahının üzerinde duran basit, ağaç saplı çekici. Onlarcası olsa da çekmecesinde, sanki o çekici oradan alsan, çekicin nerede olduğunu aramaktan başka hiçbir şey yapamaz hale gelebilir. Meslek erbabı her insan için geçerlidir bu… Emeğin, tutkunun, başarının, ekmek parasının, mesleğe adanmış yılların nesneler dünyasındaki sembolleri oluverir; o çekiç, o klavye, o fotoğraf makinesi, o makas, o fırça, o spatula, o gözlük o…"

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kaft 6 Yeni Tasarım ile Yazı Hızlı Geçiriyor - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement