Son Dakika Haberleri: Kağızman-Karakurt Yolunun Ulaşıma Açılması

Kağızman-Karakurt Yolunun Ulaşıma Açılması

5 yıl önce

Kars'ta terör olaylarına karşı güvenlik önlemleri kapsamında 1 Ağustos'ta ulaşıma kapatılan Kağızman-Karakurt karayolunun 71 gün sonra ulaşıma açılması yöre halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Kağızman-Karakurt Yolunun Ulaşıma Açılması, System.String[]

Kars'ta terör olaylarına karşı güvenlik önlemleri kapsamında 1 Ağustos'ta ulaşıma kapatılan Kağızman- Karakurt karayolunun 71 gün sonra ulaşıma açılması yöre halkı tarafından sevinçle karşılandı.


Kars, Iğdır ve Erzurum arasındaki ulaşımında yoğun olarak kullanılan Kağızman-Karakurt karayolunun güvenliğin sağlanarak ulaşıma açılması Karakurt esnafı ve köy halkını mutlu eti.


Karakurt köyü Muhtarı Cengiz Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir aydan fazla yolun kapalı olmasının vatandaşı olumsuz etkilediğini söyledi.


Güvenlik güçlerince yapılan operasyonlardan sonra yol güvenliğinin sağlanmasının yöre halkını mutlu ettiğini ifade eden Özdemir, şunları kaydetti:


"Erzurum'dan, Iğdır'a kadar giden bu yol yolcu ve yük taşımacılığında büyük öneme sahip. Karakurt köyümüzün içinden geçtiği için gerek yolcu otobüsleri gerekse kamyon ve tır sürücüleri burada mola verir ve buradaki esnaflardan alışveriş yapar. Bizim lokantacı, kahveci, manav, bakkal bu yol güzergahından geçimini sağlar. Ayrıca Kağızman sınırına kadar Sarıkamış'a bağlı köyler var. Köylü vatandaşlarımız da yol kapandığında çok zorluk çekiyor. İnşallah temennimiz bir an önce bu olaylar son bulur, vatandaşlar, rahat huzur içinde yaşamlarına devam eder."

Haber Yayın Tarihi: 21.09.2015 02:01 Kaynak: AA



Ivanka Trump, skandal hatası nedeniyle sosyal medyada rezil oldu
Ateşkes anlaşması sonrası Trump'tan yaptırım açıklaması: Türkiye'ye yönelik yaptırımlara gerek olmayacak ABD ile Türkiye'nin mutabakatı üzerine Rusya'dan ilk tepki: Suriye'nin ve Türkiye'nin güvenliğini garanti edecek şartlar oluşturulmalı