KAHİSA'dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a destek - Son Dakika

KAHİSA'dan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a destek

Kırşehir Ahi Sivil Akıl Platformu (KAHİSA) yönetim kurulu, ramazan ayının ilk hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerin tepki gösterdiği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a destek verdi.

Kırşehir Ahi Sivil Akıl Platformu (KAHİSA) yönetim kurulu, ramazan ayının ilk hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerin tepki gösterdiği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a destek verdi.

KAHİSA Yönetim kurulu üyeleri, Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek amacıyla Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman'ı ziyaret etti.

Ziyaretin ardından yapılan yazılı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli olduğu hatırlatılarak, yöneticilerinin de bu görevleri yerine getirmekle yükümlü olduğu ifade edildi.

İslam ve Kur'an-ı Kerim'in temel hükümlerinin çağa ve ortama göre değiştirilemeyeceğine, Ali Erbaş'ın haksız yere hakaret ve iftiraya maruz kaldığına işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

"İslam'ın insanlığa tavsiye ve men ettiği hususlar ve ortaya koyduğu kaideler, sadece insanlığın müşterek menfaatine yöneliktir. Bu manada Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş, hem 1400 yıllık inanç ve kültürel derinliğe hem de toplum vicdanına ses olmuştur. Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yanında durmaya, sesine ses vermeye devam edeceğimizi Kırşehir Ahi Sivil Akıl Platformu olarak kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Son Dakika

09:40 81 ilin atık sularında yapılan korona incelemesine göre Konya'daki yoğunluk İstanbul'dan fazla 09:36 Ankara'da bozkırın ortasında günah şehri! Köylü kadınların şikayeti sonrası fuhuş çetesi çökertildi 09:28 Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak 09:19 Kanser hastası, kaldığı hastanede 6. kattan atlayarak intihar etti 08:39 Süleyman Soylu devreye girdi, şehidin baba evi sıfırdan yapılacak 08:37 Karın ağrısıyla hastaneye giden çocuğun midesinden 42 adet mıknatıs topu çıktı 08:25 Erdal Beşikçioğlu yıllardır uzun kullandığı saçını ve sakalını yeni projesi için kestirdi 07:34 Survivor'da finale günler kala şampiyon olma hayaline veda eden isim belli oldu 02:27 Erdoğan'ın nikah şahidi olduğu Hamza Gedikoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı'na atandı 01:43 Ayasofya'nın geleceği hakkında kararın çıkacağı gün UNESCO'dan diyalog çağrısı 01:03 Mısır'da darbeci Sisi yönetimi, Libya sınırında geniş çaplı askeri tatbikat başlattı 00:33 Yavru ayıyı vuran ve köpeklerine işkence yaptıran avcı yakalandı 00:20 Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında skandal paylaşımda bulunan Levent Özeren gözaltına alındı 17:51 Türkiye'nin en yüksek köprüsü 11 Temmuz'da açılacak 17:03 İzmir'de ekmek ücretlerine yüzde 20 zam yapıldı