Kahlo'nun 'Kayıp' Tablosu Günyüzüne Çıktı - Son Dakika

Kahlo'nun 'Kayıp' Tablosu Günyüzüne Çıktı

4 yıl önce

Frida Kahlo'nun kamu önünde sergilenmeyen tablosu, satış için günyüzüne çıktı.

Kahlo'nun 'Kayıp' Tablosu Günyüzüne Çıktı, System.String[]

Meksikalı ressam Frida Kahlo'nun hiçbir zaman kamu önünde sergilenmeyen 'Kolyeli Kız' isimli resmi, New York'ta açık artırmayla satışa çıkarılacak.

''RENKLER HALA CANLI''

Kahlo'nun eşi Diego Rivera tarafından, 1955 yılında kendisine yardımcı olan bir kadına verilen 1929 tarihli resmin 60 yıl boyunca Kaliforniya'daki bir yatak odasında asılı durduğunu ifade eden Sotheby's'in Latin Amerika Direktörü Alex Stein, "Resim çok taze duruyor. Evin karanlık bir köşesinde tutulmuş, o yüzden renkler hala canlı." dedi.

FRIDA'NIN İLK 20 RESMİNDEN BİRİ

Resmin 90 yaşındaki sahibinin yazın Sotheby's müzayede evine ulaştığını kaydeden Stein, 'Kolyeli Kız'ın hayatı boyunca 143 resim yapan Frida Kahlo'nun ilk 20 işinden biri olduğunu söyledi.

2 MİLYON DOLARA SATILMASI BEKLENİYOR

Tuval üzerine yağlıboya ile yapılan resmin 'yakınlık ve sıcaklık hissi' yarattığını belirten Stein, 22 Kasım'da gerçekleşecek açık artırmada 'Kolyeli Kız'ın 2 milyon dolara satılmasının beklendiğini ifade etti.

Sanat uzmanları 'Kolyeli Kız'ın varlığını, Frida Kahlo'nun bir arkadaşının çektiği fotoğraf sayesinde biliyordu. Kahlo'nun resimlerinin görüldüğü siyah beyaz fotoğraftaki resmin nerede olduğuna dair ise bir bilgi yoktu.

Kahlo'nun 'Kayıp' Tablosu Günyüzüne Çıktı
Haber Yayın Tarihi: 17.11.2016 10:45 Son Dakika

Otoyolların ortasında kalan tarihi kemere taş hırsızları dadandı
İBB'ye ait logar kapaklarının üzerinde "Allah" yazdığı iddiası sosyal medyayı ayağa kaldırdı Erdoğan'ın çağrısı üzerine AK Parti'den istifa eden Yeneroğlu, Babacan'ın partisinde yer alacak