Son Dakika Haberleri: Kahramankazanlı Kadınlardan Mehmetçik'e Destek

Kahramankazanlı Kadınlardan Mehmetçik'e Destek

7 gün önce

Kahramankazanlı kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçik'e gönderilmek üzere ev yemekleri yaptı.

Kahramankazanlı Kadınlardan Mehmetçik'e Destek, System.String[]
Kahramankazanlı kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçik'e gönderilmek üzere ev yemekleri yaptı.

Kahramankazan Belediyesi öncülüğünde bir araya gelen kadınlar, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine karşı Zeytin Dalı Harekatı yürüten Mehmetçik için gözleme, kavurma, sarma, baklava ve höşmerim yaptı. Anne sıcaklığı şefkatini temsil etmesi için atkı, bere ve kazak ördü.

Aralarında şehit yakınlarının da bulunduğu kadınların hazırladığı yiyecek ve giyecekler, harekatta görev alan askerlere ulaştırılmak üzere sınıra gönderilecek.

Etkinlikte 15 Temmuz şehidi Ali Anar'ın 6 yaşındaki oğlu Muhammet de askerlere için mektup yazdı. Küçük Muhammet'in mektubu da askerlere ulaştırılacak.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Mehmetçik için seferber olan kadınları ziyaret ederek, onlarla sohbet etti.

Ziyaretinde yaptığı açıklamada, Mehmetçik'in yanında olduklarını göstermek için bir hafta sürecek kampanya düzenlediklerini belirten Ertürk, şunları kaydetti:

"Söz konusu vatan olunca halkımız gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine kadar elinde ne varsa katkıda bulunmaya çalışıyor. Kahramankazan halkı da vatanın bölünmez bütünlüğü için 15 Temmuz'da olduğu gibi bu gün de her türlü fedakarlığı sergilemekten kaçınmıyor."BBC: Esad Rejimine Bağlı 500 Kişilik Askeri Birlik Afrin'e Girdi! Dünya Şampiyonu Charr: Cumhurbaşkanı Uygun Görürse Türk Vatandaşı Olurum

PKK'nın Afrin Mafyası! İnfazları Bizzat Lüks Çiftliğinde Yapıyor Kuşadası'nda Cami Minaresinden Ezan Yerine Türkü Sesi Yükseldi