Kahramanmaraş'a İlk Avm - Son Dakika

Kahramanmaraş'a İlk Avm

12.01.2012 15:25
Kahramanmaraş'a İlk Avm, System.String[]

Kahramanmaraş'ın ilk Alışveriş Merkezi (AVM) Maraş Park'ın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Kahramanmaraş'ın ilk Alışveriş Merkezi (AVM) Maraş Park'ın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Rönesans Gayri Menkul Yatırım (RGY) tarafından yaptırılacak AVM'nin açılış törenine katılan AK Parti Genel Başkan Danışmanı ve Adana Milletvekili Necati Çetinkaya, yabancıların Türkiye'nin istikbal ve geleceğine yatırım yaptıklarını söyledi. Yabancıların Türkiye'deki istikrarı gördükleri için yatırımlarına devam ettiklerini anlatan Çetinkaya, şöyle dedi:

"Bir yerde güçlü olmanın yolu istikrardır. İstikrarın olduğu yerde yatırım da olur. Kişi başına düşen milli gelir 2 bin 570 liraydı. Şu anda 10 bin 700 liraya çıkarttık. Cumhuriyet'in 100'üncü yılında fert başına düşen milli gelir 25 bin dolar, ihracat 500 milyar dolar olacak ve TOKİ konutları 1 milyonun üzerine çıkacak."

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Poyraz ise, bu yatırımın Kahramanmaraş için çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Kahramanmaraş yatırımcının her zaman yanında olmuştur. Kahramanmaraşlı yatırım yapanları hiçbir zaman pişman etmedi. Çünkü Kahramanmaraş sanayisi, işadamı ile koşan bir kent" diye konuştu.

PROJE BEDELİ 270 MİLYON TL

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak da Kahramanmaraş'a bugüne kadar yapılmışların dışında bambaşka bir proje geliştirdiklerini söyledi. Projenin yaklaşık 270 milyon liraya mal olacağını belirten Ilıcak, şu bilgileri verdi:

"36 dönümlük alan üzerinde yapılacak olan alışveriş merkezi 5 kattan oluşuyor ve toplam kapalı alanı 110 bin metrekare. Kentin sosyal dokusuna hitap edecek şekilde düzenlendi. Bu yatırımın 200 milyon lirasını ABD'li gayrimenkul şirketi AGB ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Kalan 70 milyon lirayı da burada mağaza açacak olan yaklaşık 160 perakende şirketimiz gerçekleştirecek. Proje tamamlandığında 2 bin kişiye de istihdam sağlanmış olacak."

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Alışveriş Merkezi'nin temeli protokolün butona basmasıyla atıldı. Projenin yaklaşık 1.5 yıl içerisinde tamamlanması bekleniyor. - Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'a İlk Avm
Kahramanmaraş'a İlk Avm
Kahramanmaraş'a İlk Avm
Kahramanmaraş'a İlk Avm

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Kahramanmaraş'a İlk Avm - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Manchester City'nin takımdan gönderdiği Jeremy Winsten, intihar etti Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı Dünyada sadece Tokat'ta çıkan milyonlarca yıllık taş, işlendikten sonra gramı 700 dolardan satılıyor Kocasına mesaj atan Özlem Parlu'nun üzerine yürüyen Selin Ciğerci'ye hapis istemiyle dava açıldı İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı 78 yaşında intihara kalkıştı, belediye başkanıyla konuşunca ikna oldu Çukur dizisinde, şüpheli şekilde ölü bulunan Aleyna Çakır'ın yaşadıkları canlandırıldı