Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi - Son Dakika

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi

Kahramanmaraş'ta merkez Onikişubat Belediyesinin "Şimdi okuma zamanı" sloganıyla başlattığı Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi'nin ikincisi öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Kahramanmaraş'ta merkez Onikişubat Belediyesinin "Şimdi okuma zamanı" sloganıyla başlattığı Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi'nin ikincisi öğrencilerin hizmetine sunuldu.


Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Haydarbey Mahallesi'ndeki ikinci tesisin açılışında yaptığı konuşmada, bugüne kadar çok hizmet yaptıklarını ve içlerinden en güzel hizmetin de insan odaklı çalışmalar olduğunu söyledi.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile 3 yıldır yürüttükleri "Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Projesi" kapsamında her sene 44 ila 55 bine yakın kitap aldıklarını dile getiren Mahçiçek, kitapları bütün okullara dağıttıklarını belirtti.


Sene sonu itibariyle 1 milyonu aşkın öğrenciye hizmet sunacaklarını dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:


"Bu ülkenin yetişmiş nitelikli insanlara ihtiyacı var. Bu ülke nitelikli insanlar yetiştirdikçe, uluslararası ölçekte ve içeride çok daha güçlü olacaktır. Bu bağlamda çocukların bilgilerini arttırmak, daha iyi yetişmelerini sağlamak için Sosyal Etkinlik Merkezleri açıyoruz. Dört noktada 2 bin 400 civarında öğrencimiz buralardaki çalışmalardan, kurslardan istifade edecek. Kitaplar belediyemizden, size sadece gayret etmek ve çalışmak kalıyor. Bunu yapacağız inşallah, sizlere güveniyoruz."


Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen de Onikişubat Belediyesi tarafından yapılan üç okulun ikisinin faaliyete başladığını, diğerinin de kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.


Gökşen, Başkan Mahçiçek'i çalışmalarından dolayı kutladı.


AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel de en büyük kaynağın insan olduğuna dikkat çekti.


Görgel, "Sadece bakanlıklarımızın yaptığı ile yetinmiyoruz. Belediyelerimizde kendilerine düşen görevi fazlasıyla yapıyorlar. Mahallemizdeki ve şehrimizdeki çocukların buraları çok güzel kullanıp, vatanımıza milletimize hayırlı insanlar olarak yetişeceklerine inanıyorum." dedi.

Son Dakika

20:28 Son Dakika: İstanbul'un ardından 5 ilimizde daha asker uğurlama törenlerine yasak geldi 19:49 Muğla'da iki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı 19:16 FETÖ'cü Yusuf Bekmezci'nin yargılandığı davada darbe planlarının 2012 yılında yapılmaya başlandığı ortaya çıktı 18:43 Çekya'da iki yolcu treni kafa kafaya çarpıştı: 3 ölü, 30 yaralı 18:38 Gümüşhane'de 1 olan vaka sayısı 13'e yükseldi, Valilik tedbirler konusunda halkı uyardı 17:44 Yenikapı'da balıkçı teknesinde erkek cesedi bulundu 16:55 9 yaşındaki kız çocuğu, can çekişen yavru kediyi görünce gözyaşlarına hakim olamadı 15:48 Rönesans İnşaat, 54 bin kişilik çalışan sayısıyla Türkiye'nin en çok istihdam sağlayan şirketi oldu 15:11 Ecem Erkek, Altın Kelebek'te ödül aldıktan sonra kimin mezarına gitti? 14:33 61 yaşındaki Madonna, iç çamaşırsız pozunu paylaştı 13:26 Merkez, TL zorunlu karşılıklara uygulanan faizi düşürdü 12:40 Hastaneden ambulans çalan genç: Ambulans şoförü olmak çocukluk hayalimdi 12:14 Gelibolu'da tarlaları yanan köylüler, oluşan manzara sonrasında büyük üzüntü yaşadı 11:55 Tatil için gittiği Rize'ye hayran kalan Gamze Özçelik, ev yaptırmaya karar verdi 09:43 Erzurumlu vatandaşın KDK'ya yaptığı başvuru, birçok kişinin ödediği faturaların iade edilmesini sağladı