Kahramanmaraş depremini önceden bilen 'deprem kahini' yine tarih vererek uyardı - Son Dakika

Kahramanmaraş depremini önceden bilen 'deprem kahini' yine tarih vererek uyardı

07.02.2023 18:56

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve büyük bir yıkıma neden olan depremi 3 gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran 'deprem kahini' lakaplı ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, bir video yayınlayarak 13-14 Şubat tarihlerine dikkat çekti.

3 Şubat tarihinde yaptığı paylaşımda " Türkiye, Ürdün, Suriye ve Lübnan'da 7.5'lik deprem olacaktır" ifadelerini kullanan dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir video daha paylaştı.

Ay geometrisinin gelecek günlerde güçlü bir sismik aktiviteye sebep olabileceğini ifade eden Hoogerbeets, "6 şiddetinde sarsıntıya sebep olacakbu sismik hareketin 8 Şubat tarihinde olması bekleniyor" dedi.

13-14 ŞUBAT TARİHLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Açıklamasının devamında 5-6 şiddetinde artçı sarsıntıların Türkiye'de devam edeceğini belirten Hoogerbeets, "10 Şubat tarihinde de sismik dalgalar bekliyorum. Fakat bunun şiddetli olmayacağını tahmin ediyorum. Şubat ayının ortası olan 13-14 şubat tarihleri arasında ay geometrisinin oluştuğunu görüyoruz. bu biraz daha kritik olabilir" şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş depremini önceden bilen 'deprem kahini' yine tarih vererek uyardı
Hoogerbeets'in 3 Şubat'ta yaptığı paylaşım...

7.6'LIK DEPREM İÇİN DE UYARDI

Kahramanmaraş depremini önceden bilen Hoogerbeets, 7.6 şiddetindeki depremden önce de "Güçlü sarsıntılar devam eder" uyarısında bulundu. Bu uyarının hemen ardından Kahramanmaraş'ta 7.6'lık bir deprem daha meydana geldi.

YORUMLAR (2)
  • Suleyman Ozen: Acaba ne kadar doğru bu kahinin dedikleri dilegimiz yalan olsun fazla insanların canı yanmasın allah yardimcimiz olsun allah ölenlere rahmet hastalara şifa bize de evimize girmeyi nasıp etsin amin Cevap Yaz 23 3 Yayından Kaldır
  • mert çelik: tam soylememıskı neresı dıye Cevap Yaz 14 4 Yayından Kaldır
500
Eski Bakan Veysel Eroğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış daha: Hangi minare daha yüksek olacak diye yarışılıyor Eski Bakan Veysel Eroğlu'ndan dikkat çeken bir çıkış daha: Hangi minare daha yüksek olacak diye yarışılıyor DTSO Başkanı Kaya: 'Deprem bölgesinde bankalar, Bankalar Birliği'nin aldığı kararlara uymuyor' DTSO Başkanı Kaya: 'Deprem bölgesinde bankalar, Bankalar Birliği'nin aldığı kararlara uymuyor' 'Afetlere Hazırlıkta Kent Konseylerinin Rolü Sonuç Bildirgesi' Yayınlandı: 'Yeni Nesil Bir Kentsel Dönüşüm Anlayışını Gerçekleştirecek Yasal ve... 'Afetlere Hazırlıkta Kent Konseylerinin Rolü Sonuç Bildirgesi' Yayınlandı: 'Yeni Nesil Bir Kentsel Dönüşüm Anlayışını Gerçekleştirecek Yasal ve...

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş depremini önceden bilen 'deprem kahini' yine tarih vererek uyardı - Son Dakika


Advertisement