Kahramanmaraş'ta 2 dakikada iki deprem! 4.4 ve 4.1 ile sallandılar - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta 2 dakikada iki deprem! 4.4 ve 4.1 ile sallandılar

19.03.2023 16:54

6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş bir kez daha sallandı. AFAD'ın verilerine göre Göksun ilçesinde saat 15.54'te 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu depremden iki dakika sonra Göksun bu sefer 4.1 ile sallandı. Art arda olan depremler nedeniyle vatandaşlar kısa süreli panik yaşarken, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Afet ve Acil Durum Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi olan 4.4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, yaklaşık 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Kahramanmaraş'ta art arda iki deprem

2 DAKİKA SONRA BİR DEPREM DAHA OLDU

Deprem kentte korku yaratırken 2 dakika sonra bir sarsıntı daha kaydedildi. AFAD'ın verilerine göre saat 15.56'ta Göksun ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Kahramanmaraş'ta art arda iki deprem

KANDİLLİ: İLK DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ 4.3

Kandilli Rasathanesi de Kahramanmaraş'ta peş peşe yaşanan depremlerle ilgili açıklama yaptı. Kandilli, saat 15.54'te meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.3 olarak duyurdu.

Kahramanmaraş'ta 2 dakikada iki deprem! 4.4 ve 4.1 ile sallandılar

SARSINTININ DERİNLİĞİ 5 KİLOMETRE

Kandilli Rasathanesi, 2 dakika sonra gerçekleşen depremin büyüklüğünü 4.2 olarak verirken, her iki sarsıntının da derinliğinin 5 kilometre olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş'ta 2 dakikada iki deprem! 4.4 ve 4.1 ile sallandılar

PANİK YAŞANDI

Peş peşe yaşanan depremler nedeniyle vatandaşlar tedirgin oldu. İlk belirlemelere göre depremlerde binalar hasar almadı.

YORUMLAR
500
Deprem bölgesindeki 6 ilde ilk sahur yapıldı Deprem bölgesindeki 6 ilde ilk sahur yapıldı 'Asrın felaketi'nin merkez üssünde depremzedeler ilk sahurlarını yaptı 'Asrın felaketi'nin merkez üssünde depremzedeler ilk sahurlarını yaptı Deprem bölgesi Hatay'da ilk sahur çadırlarda yapıldı Deprem bölgesi Hatay'da ilk sahur çadırlarda yapıldı

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta 2 dakikada iki deprem! 4.4 ve 4.1 ile sallandılar - Son Dakika


Advertisement