Kahramanmaraş'ta 'fişçi Vekil' Aday Olamadı - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta 'fişçi Vekil' Aday Olamadı

12.04.2011 16:20
Kahramanmaraş'ta 'fişçi Vekil' Aday Olamadı, System.String[]

Kahramanmaraş'ta aday listelerinde AK Parti ile muhalefetteki MHP'de liste sürprizleri yaşandı.

Kahramanmaraş'ta aday listelerinde AK Parti ile muhalefetteki MHP'de liste sürprizleri yaşandı. AK Parti'li mevcut 4 milletvekili ile MHP'li 1 milletvekili yeni listede kendilerine yer bulamadı. CHP'li mevcut 1 milletvekili ise yeniden liste başına gelmeyi başardı.

Kahramanmaraş'ın meclisteki 8 sandalyesinden 6'sı AK Parti'de bulunurken, 2 sandalyeyi ise MHP ile CHP paylaşıyor. Mevcut AK Partili vekillerden Veysi Kaynak, Fatih Arıkan, Avni Doğan ve Dr. Cafer Tatlıbal liste dışı kalırken, ilk sırayı 2007'de olduğu gibi Milli Eğitim eski Bakanı Mehmet Sağlam aldı. İkinci sırayı ise merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun kayınbiraderi, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil aldı. Birçok yasa tasarısına imza atan Veysi Kaynak'ın liste dışı kalması ise sürpriz olarak değerlendirildi.

Kahramanmaraş'ta geçen seçimlerde kıl payı Ankara'nın yolunu tutan CHP'li Durdu Özbolat, yeniden liste başı olurken, mülki amir Ayhan Çiftaslan ikinci, sanayici Duran Özdal üçüncü sırayı aldı.

MHP'de ise mevcut vekil Mehmet Akif Paksoy listeye alınmazken Ankara'da yaşayan Kahramanmaraşlı işadamı Mesut Dedeoğlu ilk sıraya konuldu. Dedeoğlu'nun ilk sıraya konulması MHP teşkilatı ve tabanında sürpriz olarak değerlendirildi.

4 dönemdir Kahramanmaraş Milletvekili olarak mecliste bulunan, '40 yıldır onlar fişliyordu şimdi sıra bizde' sözleriyle adı 'fişçi vekile çıkan' Avni Doğan, AK Parti tarafından aday gösterilmedi. Yapmış olduğu açıklamalarla ve çıkışlarla son zamanlarda adından sıkça söz ettiren, fişleme açıklamaları nedeniyle partisince geçici ihraç cezası alan Avni Doğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında da söylediği "Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a karşı bir derin devlet operasyonu sonucu genel başkan oldu" sözleriyle tepki çekmişti.

MNŞ - Kahramanmaraş

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta 'fişçi Vekil' Aday Olamadı - Son Dakika


Son Dakika

Eski Galatasaraylı Kevin Grosskreutz, Survivor'a gidiyor Hayat kurtaracak buluş! Koronavirüs hastalarının ölümüne yol açan sitokin fırtınasının gizemi çözüldü Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Ukrayna ordusu, 5 Türk yapımı SİHA almayı planlıyor Prof. Dr. Bilal Eryılmaz koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti Son Dakika: Türkiye'de 26 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 174 kişi vefat etti, 29 bin 132 yeni vaka tespit edildi Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık İBB Başkanı İmamoğlu kendisini yuhalayan taksicilerin üzerine yürüdü