Kahramanmaraş'ta iki yeni ceviz çeşidi geliştirildi - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta iki yeni ceviz çeşidi geliştirildi

26.11.2019 17:02
Kahramanmaraş'ta iki yeni ceviz çeşidi geliştirildi, System.String[]

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesinin ceviz ıslah çalışmaları kapsamında iki yeni ceviz çeşidi geliştirilerek tescil ettirildiği bildirildi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Ziraat Fakültesinin ceviz ıslah çalışmaları kapsamında iki yeni ceviz çeşidi geliştirilerek tescil ettirildiği bildirildi.

KSÜ'den yapılan açıklamada, Prof. Dr. Mehmet Sütyemez başkanlığında, Dr. Akide Özcan ve Dr. Şakir Burak Bükücü tarafından yürütülen ceviz ıslah programı çerçevesinde iki yeni ceviz genotipinin ıslah edildiği belirtildi.

Tarım Orman Bakanlığının Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü bünyesindeki tescil komisyonunun söz konusu ceviz çeşitlerini tescil ettiği, yeni ceviz çeşitlerinin "Bahri Koz" ve "Efsus 46" isimleriyle milli çeşit listesine kaydedildiği ifade edildi.

Tescili yapılan çeşitlerin yağ oranının yüksek olduğu, meyve iriliği ve yetiştiriciliğe müsaitlik yönleriyle dikkati çektikleri kaydedildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta iki yeni ceviz çeşidi geliştirildi - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli