Kahramanmaraş'ta İsrail'in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'teki saldırıları protesto edildi - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta İsrail'in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'teki saldırıları protesto edildi

12.05.2021 15:59
Kahramanmaraş'ta İsrail'in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'teki saldırıları protesto edildi, System.String[]

İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde protesto edildi.

İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs'ün Şeyh Cerrah Mahallesi'nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde protesto edildi.

Şefkatli Eller Derneği öncülüğünde bir araya gelen çok sayıda vatandaş Ulu Cami önünde toplandı.

Ellerinde döviz ve pankart taşıyan protestocular, "Kudüs İslam'ındır", "Kudüs'e selam, direnişe devam", "Filistin için ayaktayız", Mescid-i Aksa onurumuzdur" şeklinde slogan attı.

Derneğin Afşin Şube Başkanı Şeref Ertekin, yaptığı açıklamada, bütün dünya Müslümanlarının ortak değeri olan Kudüs'ün özgürlüğü için mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi.

Kudüs'ün sıradan bir toprak parçası olmadığını belirten Ertekin, şunları kaydetti:

"Kudüs bombalandığında bir iki slogan atıp ondan sonra Kudüs'ü unutan Müslümanlardan olmadık ve İnşallah olmayacağız. Allahım sen şahit ol. Bütün Kudüs şehitleri şahit olsun. Kudüs şahit olsun ki 30 yıldan beri Kudüs'ü kendimize dava edindik. Kudüs'e bir namus gözüyle baktık. Çünkü Kudüs sıradan bir toprak parçası değil, Allah'ın emanetine sahip çıkma davasıdır. İnşallah Kudüs özgür olana kadar da bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Allah'ın emanetine ihanet etmeyeceğiz."

Basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atan protestocular olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta İsrail'in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs'teki saldırıları protesto edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti 00:10 İBB'nin organizasyonunda Akşener'in yakasındaki rozet dikkat çekti Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu 22:39 Camdaki Kız'ın Nalan'ı Burcu Biricik'in dergi için verdiği pozlar olay oldu Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı 21:55 Aşı olanlar dikkat! Son dönemde sıkça görülen kalp iltihaplanması ile aşının bağlantısı ortaya çıktı
Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı 21:03 Az kalsın turşu diye yiyeceklerdi! Ünlü fast-food zincirinden alınan hamburgerin içinden sümüklü böcek çıktı Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar 17:44 Tecavüzlerin patladığı kampta genç kızlara düzenli olarak hamilelik testi yapıyorlar Mansur Yavaş, 16:55 Mansur Yavaş, "Lezzet Ankara" projesine tepki gösteren Yemek Sepeti CEO'suna cevap verdi: Doğru yolda olduğumuz görülüyor
Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi 15:21 Gözyaşları içinde Müge Anlı'ya sarıldı! Anne babasının katillerini arayan adam canlı yayında kriz geçirdi Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi 12:35 Rusya'da korkunç olay! Canavar ayı, 16 yaşındaki çocuğu parçalara ayırarak yedi
Advertisement