Kahramanmaraş'ta Tarihi Kalenin Civarındaki Bina Yıkılıyor - Son Dakika

Kahramanmaraş'ta Tarihi Kalenin Civarındaki Bina Yıkılıyor

13.03.2019 18:41
Kahramanmaraş'ta Tarihi Kalenin Civarındaki Bina Yıkılıyor, System.String[]

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince tarihi Kahramanmaraş Kalesi bölgesindeki binanın yıkılarak kalenin ortaya çıkarılması için çalışma başlatıldı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince tarihi Kahramanmaraş Kalesi bölgesindeki binanın yıkılarak kalenin ortaya çıkarılması için çalışma başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, tarihi Kahramanmaraş Kalesi'nin çevre düzenleme çalışmaları kapsamında yıkım çalışmalarına devam ediliyor.

Çalışmayla, Ulu Cami, Boğazkesen Camisi, Acemli Camisi ve Kapalı Çarşı'nın görünümünün daha da güzelleştirileceği belirtiliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş'ın simgelerinden kaleyi gölgeleyen bina için uzun uğraşlar sonucu yıkım kararı alındığını söyledi.

Kalenin çevresinin genişletilmesi ve daha güzel bir görüntüye kavuşması adına restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Erkoç, şunları kaydetti:

"Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Göreve geldiğimizde kalemizin etrafındaki işgalci konumundaki silüeti bozan yapıları tek tek temizledik. En son Türk Telekom'un eski binası kalmıştı. Çok uzun bürokratik süreçten sonra burayı da yıkıyoruz. Tabii Kahramanmaraş Kalesi dünyanın en eski eserlerinden bir tanesidir. Çukur hamamdan Telekom binasına kadar olan bölgenin peyzajını da yaptık. Tabii Telekom binasının yıkılmasıyla birlikte Ahır Dağı ile kale de birbirini tamamlayacak."

Kahramanmaraş'ta Tarihi Kalenin Civarındaki Bina Yıkılıyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kahramanmaraş'ta Tarihi Kalenin Civarındaki Bina Yıkılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ailesiyle tartışıp denize atlayan genç hayatını kaybetti Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Fransa'dan sonra İngiltere ve Avusturya'da da sokağa çıkma yasağı ilan edildi Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Güney Kore'de grip aşısı tedirginliği! Aşı yaptırdıktan sonra ölenlerin sayısı 85'e yükseldi Son Dakika: İzmir'deki depremde ölü sayısı 39'a yükseldi Ünlü sunucu İkbal Gürpınar koronavirüse yakalandı, yoğun bakıma alındı
20:42