Son Dakika Haberleri: Kahramanmaraş'taki NATO Savunma Sistemi Devreye Sokuldu

Kahramanmaraş'taki NATO Savunma Sistemi Devreye Sokuldu

7 ay önce

Türkiye'nin olası Afrin operasyonu öncesi, Kahramanmaraş'ta konuşlu NATO hava savunma sistemleri, Suriye'den gelebilecek tehditlere karşı hazır hale getirildi.

Kahramanmaraş'ta konuşlu NATO hava savunma sistemleri, Suriye'den gelebilecek muhtemel saldırılara karşı hazır hale getirildi.

TEDBİR AMAÇLI DEVREYE SOKULDU

AA muhabirinin bölgedeki güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, İtalya'dan 2016 yılında deniz yoluyla İskenderun Limanı'na getirilip ardından Kahramanmaraş'a kurulan hava savunma sistemleri, sınır güvenliğine yönelik tedbirler kapsamında devreye alındı.

MUHTEMEL BİR TEHDİDİ ANINDA BERTARAF EDEBİLECEK

Muhtemel Afrin operasyonunun konuşulduğu şu günlerde de gerekli bakım ve denetimleri yapılan sistemin, muhtemel bir tehdidi anında bertaraf edebilecek kapasitede olduğu kaydedildi.

KIŞLADA İNCELEMELERDE BULUNDU

İtalya Silahlı Kuvvetleri Harekat Komutan Yardımcısı Tümgeneral Nicola Lanza de Cristoforis, önceki gün Kahramanmaraş'a gelerek, hava savunma sistemlerinin konuşlu bulunduğu kışlada incelemede bulunmuştu.
Erdoğan'ın Iphone'a Karşı İşaret Ettiği Vestel'den Açıklama: Daha Çok Çalışıp Üreteceğiz ABD'den Türkiye'nin Vergi Kararına İlk Tepki: Yanlış Yöne Giden Bir Adım

ABD Başkanı Trump'ın, Skandal Türkiye Yaptırımları ABD'ye Pahalıya Patladı