Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım - Son Dakika

Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım

03.05.2021 18:32

Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım Kahramanmaraş'ta hayırseverlerin desteği ile elde edilen 5 insani yardım tırı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi.

Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta hayırseverlerin desteği ile elde edilen 5 insani yardım tırı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi.

Kahramanmaraş Hayır ve İhsan Yardım Vakfı tarafından organize edilen ve hayırsever iş insanların yardımıyla elde edilen malzemeler 5 tıra yüklendi. İçerisinde giyim, gıda ve ev eşyası gibi onlarca insani malzeme düzenlenen törenle Suriye'nin İdlib kentindeki ihtiyaç sahibi ailelere gönderildi.

Yapılan yardımların bin 500 aileye ulaşacağını ifade eden Hayır ve İhsan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Halit Bağrıaçık, "Vakfımız 2001 yılına kadar kentimizdeki muhtaç ailelere yardım yapıyorduk ancak 2011 yılından bu güne Suriye'den gelen kardeşlerimizi samimiyetimizi, sadakatimizi ve ahde vefamızı göstermek adına onlara daha çok yardımlar yapmaya başladık. Bugün günümüzde yerli olsun yabancı olsun kısmen maddi durumları iyidir. Gerçek ihtiyaçları Zeytin Dalı Bölgesi İdlib'deki kardeşlerimiz için 5 TIR insani yardım gönderiyoruz. Bunların içinde bin 500 aileye yeten gıda, temizlik malzemesi ve çeşitli giyim ve konfeksiyon malzemeleri bulunmaktadır. Bu malzemelerin alınmasında bizlere yardımcı olan devletimize, milletimize ve iş insanlarımıza çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım
Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım
Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım
Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kahramanmaraş'tan Suriye'ye 5 tır insani yardım - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' nedeniyle giden olmadı 5 yıldızlı otellerin yanında ücretsiz izole tatile 'tam kapanma' nedeniyle giden olmadı WhatsApp'tan gelen mesaja 'Evet' diyen yandı! Anneler Günü dolandırıcılığı WhatsApp'tan gelen mesaja 'Evet' diyen yandı! Anneler Günü dolandırıcılığı Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Debenhams, tüm mağazalarını kapatıyor: 12 bin kişi işsiz kalacak Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Fenerbahçe ile yollarını ayıran Erol Bulut, Gaziantep'in başına geçiyor Ebru Gündeş, yasak aşk iddialarından sonra Reza Zarrab'ın yanına gitti Ebru Gündeş, yasak aşk iddialarından sonra Reza Zarrab'ın yanına gitti İzmirli kasap kilosu 10 bin liradan et satıyor, müşteriler araba takası teklif ediyor İzmirli kasap kilosu 10 bin liradan et satıyor, müşteriler araba takası teklif ediyor Songül Karlı estetiksiz halini paylaştı: Ben hep güzeldim Songül Karlı estetiksiz halini paylaştı: Ben hep güzeldim Kayalıkta yüzyıllar öncesine ait yunus figürü görenleri hayrete düşürüyor! Kayalıkta yüzyıllar öncesine ait yunus figürü görenleri hayrete düşürüyor!
Advertisement