Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi - Son Dakika

Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi

15.02.2018 17:12
Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi, System.String[]

Adıyaman’ın Kahta Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçiler, hububatta ve nohutta hastalık ile mücadele konusunda bilgilendirildi.

Adıyaman'ın Kahta Ziraat Odası Başkanlığı tarafından çiftçiler, hububatta ve nohutta hastalık ile mücadele konusunda bilgilendirildi.

Kahta Ziraat Odası Başkanlığı, özel bir ilaç firmasıyla beraber organize ettiği hububatta ve nohutta hastalık ile yabancı otla mücadele konulu çiftçi bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı konuşmasında "İlçe Tarım Müdürlüğü personelleri ve Kahta Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileriyle beraber bugünlerde yaptığımız arazi kontrollerinde septorya hastalığı, afit ve bit zararlıları gördük. Bu doğrultuda BASF firması yetkililerle görüşüp hububat ve nohutta hastalık ve yabancı ot ile mücadele konulu eğitimin verilmesi gerektiğini düşündük. Çiftçilerin alacakları zirai ilaçların ruhsatına, orijinalliğine ve ilaçları aldıkları yerin bakanlıktan gerekli satış yetkisi alıp alamadıklarına dikkat etmesi gerekiyor. Merdiven altında satılan zirai ürünlere itibar edilmesin. Ziraat odası olarak çiftçilerimizin hububatta ve nohutta görebilecekleri her türlü olumsuz durumda bize ulaşmaları yeterlidir. Birimimizde görev alan tarım danışmanlarımız ile her zaman çiftçilerimizin hizmetindeyiz" dedi.

Teknik destek uzmanları, çiftçilere bu dönemde ürünlerinde görülebilecek hastalıklar ve yabancı ot çeşitleri, arazideki durumu ve ürüne olana zararı karşısında yapacakları mücadele, ilaçlama yapılacağı zaman ilaçlama kalibrasyonu, ilaçların etki süresi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Çiftçi bilgilendirme toplantısına, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Ziraat Mühendisi Şeref Esin, Adıyaman il Teknik Destek Uzmanı Ziraat Mühendisi Mehmet Nuh Çetgen, Şanlıurfa il Teknik Destek Uzmanları Ziraat Mühendisi Emin Bayram ve çiftçiler katıldı. - ADIYAMAN

Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi
Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi
Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kahta'da Çiftçilere Hububat Eğitimi Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü