Kahta'da Kitap Okuma Yarışmasına İlgi Artıyor - Son Dakika

Kahta'da Kitap Okuma Yarışmasına İlgi Artıyor

05.01.2012 17:40
Kahta'da Kitap Okuma Yarışmasına İlgi Artıyor, System.String[]

Kahta Kaymakamı Metin Esen, kitap okuma kampanyası çerçevesinde ziyaret ettiği okullarda öğrencilere kitap hediye etti.

Kahta Kaymakamı Metin Esen, kitap okuma kampanyası çerçevesinde ziyaret ettiği okullarda öğrencilere kitap hediye etti.

Kahta Kaymakamlığı ARGE birimi ve ilçe milli eğitim müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilmekte olan kitap okuma yarışmasının ilçe merkezi ve köylerdeki tüm ilköğretim okullarına duyurulduğu, öğrencilerin yarışmaya büyük ilgi gösterdiği belirtti.

Kaymakam Metin Esen, ilçe merkezindeki Hürriyet İlköğretim Okulunu ziyaret ederek, öğrencilerle sohbet etti.

Kitap okuma kampanyası ilçede beklenenin üzerinde ilgi gösterilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Kaymakam Esen, öğrencilerle sohbet etti ve öğrencilere kitap hediye ederek projenin yürütümünde emek harcayan Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Hürriyet İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Sude Akgül yarışma dahilinde belirlenen tüm kitapları 2 kez okuduğunu, yarışmada başarılı olmak için daha okuyacağını belirterek, yarışmanın düzenlenmesinden dolayı kaymakam Esen'e teşekkür etti.

Kaymakam Esen öğrencilerin okumayı alışkanlık haline getirmesinin, onların hayata hazırlanması açısından büyük önem taşıdığını belirterek, okuma zevklerinin ömür boyu sürmesini diledi.

Esen, kitap okuma yarışması ile ilçe genelindeki tüm ilköğretim okulları ile ortaöğretim okulları öğrencilerinin, dikkatleri kitaba çekmek ve okumaya yoğunlaşmalarını sağlamak, kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, okuduğu kitaba göre öğrencinin anlama seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu temsil etme bilincini kazandırmanın amaçlandığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, yarışma kapsamında gruplar belirlendiği, 26 Nisan 2012 tarihinde yarışma düzenleneceği ve yarışma sonunda başarılı olanlara altın ve çeşitli sürpriz hediyeler verileceği bildirildi.

- ADIYAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kahta'da Kitap Okuma Yarışmasına İlgi Artıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti Yükselişlerini sürdüren dolar ve euro tarihi zirvenin hemen altında Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Manavgat'ta defne yaprağından 5 milyon lira gelir bekleniyor Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış