Kahta Gönüllüler Platformundan Yemen Açıklaması - Son Dakika

Kahta Gönüllüler Platformundan Yemen Açıklaması

18.12.2018 17:27
Kahta Gönüllüler Platformundan Yemen Açıklaması, System.String[]

Adıyaman'ın Kahta Gönüllüler Platformu Yemen'deki katliamı kınadı.

Adıyaman'ın Kahta Gönüllüler Platformu Yemen'deki katliamı kınadı.

Kahta'da faaliyet gösteren 15 sivil toplum kuruluşunun imzasının olduğu basın bildirisini Kahta Gönüllüler Platformu adına Eğitim Bir- Sen Kahta Temsilcisi İsmail Tümer okudu.

Yemen'de yaşanan zulmü ve bu zulme iştirak eden, taraf olan tüm devletleri Kahta Gönüller Platformu olarak kınadığını belirten Temsilci Tümer, mazlum Yemenli kardeşlerin acılarını paylaştığını söyledi.

ABD ve İsrail silahlarının, neden sadece mazlum Müslümanların kalbine sıkıldığına dikkat çeken Tümer, "Kahta Gönüller Platformu olarak Yemen'de yaşanan zulmü ve bu zulme iştirak eden, taraf olan tüm devletleri kınıyoruz. Mazlum Yemen halkının acılarını paylaşıyoruz.

Birleşmiş Milletler, Yemen'e ivedilikle, gıda ulaştırılmaması halinde, 14 milyon insanın, açlıktan, hayatını kaybedeceğini belirtmiştir. Birleşmiş Milletler, dünya sağlık örgütü verilerine göre, temiz su ve ilaç bulunamadığı için, 2 bin 300 Yemenli, koleradan, hayatını kaybetmiştir. 3 milyon Yemenli ise, kolera yüzünden, ölümü beklemektedir. Amerika, İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerinin saldırıları sonucu, Yemen'de 3 yıllık sürede 5 bini çocuk 30 bin kişi öldü, yarım milyon insan, yaralandı. On binlerce Yemenli, başka ülkelere sığındı. 3 milyon insan da, ülke içinde, yerinden-yurdundan uzaklaşmak zorunda kaldı.

Siyonist Yahudilerin, silahlarını satmak için uydurdukları bu yalana, basiretli Müslümanlar, asla kanmayacaktır. Bu yalanı, İslam coğrafyasından, kanlı ve kirli ellerini çekmek istemeyen, emperyalistler uydurmaktadır. Bu zulüm ve katliamların hesabını onlardan, elbette bir gün soracağız.

Yeryüzünü, hür vicdanlı insanları, Yemen'de, Filistin'de, Arakan'da, Doğu Guta ve dünyanın dört bir yanında, akan kanları durdurmalı ve yapılan zulümlere, engel olmalıdır.

Kahta Gönüller Platformu olarak, Yemen'de ortaya çıkan, zulüm ve vahşetin son bulması için, haykırıyoruz. Suudi Arabistan ve işbirlikçilerine, savaşın diğer tarafı olan İran derhal bu savaşa son vermelidirler. Emperyalist güçlerin oyunlarına gelmemelidirler. Kendi halklarının huzuru için gayret göstermeleri, Müslüman halktan yana tavır almaları gerekir. Bu konuda, gerekli adımları atmayan herkes, akan, kan ve gözyaşlarının, müsebbibi olarak, iki cihanda da, kendilerini kurtaramayacaklardır.

Bu zulmün son bulması, tarafların silahları bırakarak adaletli bir çözüm üretmeleri, mazlum halka acil yardımların ulaşması için gerekli tedbirlerin alınması, güvenliğinin sağlanması çağrısında bulunuyoruz.

Kahta Gönüller Platformu olarak, Yemenli mazlum kardeşlerimize, platformumuzun paydaşları üzerinden yardım gönderilebileceğini hatırlatıyoruz" diye konuştu. - ADIYAMAN

Kahta Gönüllüler Platformundan Yemen Açıklaması
Kahta Gönüllüler Platformundan Yemen Açıklaması

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kahta Gönüllüler Platformundan Yemen Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir, evinde Antalyaspor 5-1 mağlup etti Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama