Kahta Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç Açıklaması - Son Dakika

Kahta Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç Açıklaması

11.01.2012 18:20
Kahta Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç Açıklaması, System.String[]

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, anne ve babaların çocuklarını önemsenmesi gerektiğini belirtti.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç, anne ve babaların çocuklarını önemsenmesi gerektiğini belirtti.

Kılınç, yaptığı açıklamada, anne baba ve çocuk ilişkisinin sağlıklı olarak kurulmasının önemine işaret etti.

Bölgelerinde, çocuk yetiştirmenin sadece annenin görevi olduğu konusunda bir yanlış anlaşılma olduğuna dikkat çeken Kılınç, şu bilgileri verdi:

"Bebek dünyaya geldikten sonra hem anne, hem de baba ile kurulacak sağlıklı bir bağlanma ve ilişki ile çocuklar daha mutlu olurlar. Babaların çocukları ile oynamaları, konuşmaları, onların beslenme, temizlik gibi gereksinimlerini karşılamaları önemlidir. Babalar çocukları ile bu tarzda bir ilişki kurduklarında başarılı bir ilişkinin de temelleri atılmış olur. Bu arada anne baba arasındaki ilişkinin, anne-baba-çocuk arasındaki ilişkiyi etkilediği de unutulmamalıdır. Anne baba arasındaki ilişki sağlıklı ise doğal olarak bu ilişki çocuğu olumlu yönde etkiler."

Çocuğun dünyaya bakış açısını keşfedebilmesinin öncelikle onu dinlemekle başladığını ifade eden Kılınç şunları kaydetti:

"Çocuğun gözü ile dünyayı görebilmek, kulaklarıyla duyabilmek önemlidir. Bunu yapabilmek için de anne babaların empatik iletişim içinde olmaları gerekir. Empatik iletişimde bireyin kendisini karşısındaki kişinin yerine koyması, onu anlaması ve geri bildirim vermesi söz konusudur. Çocukla kurulacak empatik iletişimde en önemli nokta fiziksel yakınlıktır. Çocuklarla konuşurken çocuğu kucağa alarak fiziksel yakınlığı sağlamak çocukla kurulacak iletişimde etkili olur.

Anne babalar çocukları ile ilişkilerinde çoğunlukla sen dilini kullanırlar. Oysa, ben dilini kullanmak daha etkili olur. Ben dili hem çocuğun anne baba tarafından kabul edilmeyen davranışları değiştirmelerinde daha etkili, hem de anne-baba-çocuk ilişkisi için daha sağlıklıdır. Sen dili suçlayıcıdır, mesajı alan kişide düşük benlik saygısı oluşur."

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kahta Milli Eğitim Müdürü Sadun Kılınç Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı 15:09 Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi 14:34 Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın 13:55 Oyuncu Burcu Biricik, yangın sonrası yapılan fidan bağışlarına isyan etti: Evlerinden olan insanlara yardım yapılsın
Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada 13:26 Kızların etek altı fotoğraflarını çeken sapığı evire çevire dövdüler! Anbean kamerada Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu 13:14 Arda Turan'ın teknesinde güzel sevgilisiyle aşka gelen G.Saraylı Oğulcan, öpücüklere boğuldu Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı 12:42 Ağacı ateşe vermeye çalıştıkları anlar olay yaratmıştı! Zonguldak Valiliği iddiaları yalanladı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement