Kahvaltısını Ailesi Değil Vatandaşlarla Yapıyor - Son Dakika

Kahvaltısını Ailesi Değil Vatandaşlarla Yapıyor

12.01.2012 20:42
Kahvaltısını Ailesi Değil Vatandaşlarla Yapıyor, System.String[]

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mesaiye başlamadan önce her sabah farklı bir mahalleye giderek kahvaltısını ailesi yerine vatandaşlarla birlikte yapıyor.

25 Mahalle ve 20 köyden oluşan Beykoz'da her gün farklı bir mahalleye giden Başkan Çelikbilek, mahalle sakinleriyle birlikte kahvaltısını yaptıktan sonra mesaisine başlıyor. Son olarak Kavacık, Yalıköy, Yenimahalle ve Yavuz Selim mahallelerinde vatandaşlarla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Başkan Çelikbilek, mahalleye yapılan hizmetleri anlatıyor, sorunları yerinde dinleyerek çözüm bulmaya çalışıyor. Toplantının akabinde ise esnaf ziyaretini gerçekleştirdikten sonra mesaisine başlıyor.

Seçim vaatlerini hatırlatıyor

2009 seçim sürecinde hangi projeleri vaat ettiğini soran, vatandaşların hatırlayıp hatırlamadığını soran Başkan Çelikbilek, 2, 5 yılda beş yılda yapılacak çalışmaları tamamladıklarını, birçok projenin ise ilgili kurullarda onay beklediğini belirtti.

Yıllardır çözülemeyen 2B sorununda vatandaşların mutlu sona ulaşacaklarını belirten Çelikbilek, sokak hayvanlarından şikayet eden vatandaşlara ise şunları söyledi: "2,5 yıl önce Beykoz sokak hayvanları konusunda imajı olumlu değildi. Hatta İstanbul'un Kültür Başkenti olmasını istemeyenler bu konuyu dile getiriyorlardı. Ama, yaptığımız sahiplendirme kampanyaları ile bu sorunu sona erdirdik. İstanbul'un en iyi hayvan barınağına sahibiz. Barınağı tamamen yeniledik, veteriner sayısını birden beşe yükselttik."

Hayvanseverlere teşekkür ve gıpta

Sokak hayvanlarını besleyen hayvanseverlere teşekkür eden Başkan Çelikbilek, "Yaz-kış demeden, soğuk-sıcak demeden Beykoz'a gelip ormanlarda yaşayan sokak köpeklerini besleyen hayvanseverlere gıpta ediyorum. Onları kutluyor ve teşekkür ediyorum. Her vatandaşın yapamayacağı işi gerçekleştiriyorlar, zamanlarını ayırıyorlar."

Bölge dışından getirilen köpekleri tanıyoruz

Vatandaşlardan zaman zaman sokak köpekleriyle ilgili şikayetlerin geldiğini belirten Başkan Çelikbilek, "Veteriner hekimlerimiz ve ekiplerimiz gelen şikayetleri en kısa zamanda değerlendiriyor, saldırgan olanları müşahede altına alıyorlar. Bizdeki tüm sokak köpeklerinin aşısı yapılmıştır.

Onların küpeleri belli renktedir. Ancak zaman zaman bölge dışından getirip bırakınlar oluyor. Küpelerinden ya da küpesiz olmalarından bölgemize ait olmadıklarını anlıyoruz." Diyerek Beykoz'a köpek getirip bırakmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Kahvaltısını Ailesi Değil Vatandaşlarla Yapıyor

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kahvaltısını Ailesi Değil Vatandaşlarla Yapıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'de zor günler geçiren Mesut'a takım arkadaşı Mustafi, destek verdi: Her zaman yanındayım Son dakika: Yükselişleri durdurulamıyor! Dolar ve euro rekor üstüne rekor kırıyor Kanada'nın silah ambargosu sonrası SİHA'lar için harekete mi geçildi? Bayraktar'dan dikkat çeken paylaşım Fenerbahçeli Emre Belözoğlu: En zorlandığımız tranfer, Mert Hakan oldu Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hajiyev: Karabağ'ın sözde Savunma Bakanı Celal Harutyunyan cehenneme gönderildi Son Dakika! Fransa'da kilise yakınında bıçaklı saldırı: 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda yaralı var