Kalben: Diyarbakır'a gitmeyi çok istiyorum - Son Dakika

Kalben: Diyarbakır'a gitmeyi çok istiyorum

14.11.2016 08:56
Kalben: Diyarbakır'a gitmeyi çok istiyorum, System.String[]

11 Kasım'da yayın hayatına başlayan ve 10 gün boyunca İstanbul'da Pera64'te yayın yapacak olan Red Bull Music Academy Radio'nun bugünkü konuklarından biri de Kalben'di.

Sevilen sanatçı Murat Meriç'e müziği ve kendiyle ilgili merak edilenleri anlattı. Kalben, dünyanın farklı yerlerine gitmeyi yeni insanlara ulaşmayı istediğini anlattığı söyleşide en çok gitmek istediği yerin Diyarbakır olduğunu söyledi. Programın tekrar yayını önümüzdeki hafta www.redbull.com' da olacak.

Tüm dünyadan müziğe yön veren isimler tarafından oluşturulan özel içeriğiyle yayın yapan Red Bull Music Academy (RBMA) Radio İstanbul'dan yayına başladı. 10 gün boyunca 70 sanatçının katılacağı 8 sanatçının canlı performanslarıyla renklenecek olan RBMA Radio İstanbul kapsamında pek çok paralel etkinlik de yer alacak. Radyo programına bugün katılan isimlerden biri de son dönemlerin gözde sanatçısı Kalben'di.

Nilüfer'i çok seviyorum, Jimi Hendrix'le de daha küçükken tanışmak isterdim

Kalben; son iki senede karşılaştığı ilgiden çok mutlu olduğunu belirtirken farklı şehirlerde tanıştıkları yeni insanların hikayelerini dinlemeyi çok sevdiğini ve karayolunu da hiç bırakmadıklarını söyledi. Kalben kimleri dinlediği sorulunca; Led Zeppelin, Kanye West, Lauryn Hill'I ama özellikle Nilüfer'i dinlemeyi çok sevdiğini dile getirdi. Nilüfer'le ailesinin kasetleri arasında rast gelerek tanıştığını anlatan genç sanatçı,"Jimi Hendrix'le de daha küçük yaşta tanışmak isterdim" diye ekledi.

Sırada Antep, Mardin, Diyarbakır var

İlk şarkılarını 13 yaşında orta 3'te yazdığını anlatan sanatçı, şarkılarının hikayesini anlatmayacağını dinleyicinin kendi hikayesinin daha önemli olduğunu vurguladı. Pek çok şehri keşfetmek istediğinden bahseden sanatçı Mardin'e Antep'e Maraş'a gideceğini, ama en çok gitmek istediği şehrin Diyarbakır olduğunu vurguladı.

Kalben, 90'lardaki pop müziğin Türkiye'deki müzik piyasası için önemine değinirken, Levent Yüksel'in Medcezir'inin, Nil Karaibrahimgil'in ilk albümünün ve Mustafa Sandal'ın Suç Bende albümünün 90'ları özel kılan unsurlar olduğunu söyledi.

Radyonun konuk edeceği diğer sanatçılar arasında Mabel Matiz, Mirkelam, Ayşegül Aldinç, Kabus Kerim gibi isimler bulunuyor.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kalben: Diyarbakır'a gitmeyi çok istiyorum - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Mermer yüklü TIR'a arkadan çarpan şoför feci şekilde can verdi Masumlar Apartmanı'nın 7. bölüm fragmanı yayınlandı! Han'ın itirafı İnci'yi şoke etti Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi MasterChef Türkiye'de elemeye kalan isimler belli oldu Yusuf Yazıcı, Lille formasıyla Sparta Prag karşısında 3 gol attı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı