Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri Borsa Tarafından Gerçekleştirilecek - Son Dakika

Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri Borsa Tarafından Gerçekleştirilecek

07.09.2012 09:51
Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri Borsa Tarafından Gerçekleştirilecek, System.String[]

Kaldıraçlı alım satım işlemleri Borsa tarafından gerçekleştirilecek ve işlemlere ilişkin hususlar SPK tarafından onaylanan bir genelge ile belirlenecek.

Kaldıraçlı alım satım işlemleri Borsa tarafından gerçekleştirilecek ve bu işlemlere ilişkin hususlar, Borsa Yönetim Kurulu'nun önerisi üzerine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan bir genelge ile belirlenecek Kaldıraçlı alım satım işlemleri Borsa tarafından gerçekleştirilecek ve bu işlemlere ilişkin hususlar, Borsa Yönetim Kurulu'nun önerisi üzerine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan bir genelge ile belirlenecek.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre yönetmeliğe "Yatırılan teminat tutarı karşılığında, her türlü döviz, mal, kıymetli maden ve Kurulca belirlenecek diğer varlıkların kaldıraçlı olarak elektronik ortamda alım satımı işlemlerini" ifade eden "Kaldıraçlı alım satım işlemleri" tanımı eklendi.

Kaldıraçlı alım satım işlemleri Borsa tarafından gerçekleştirilecek ve bu işlemlere ilişkin hususlar, Borsa Yönetim Kurulu'nun önerisi üzerine Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan bir genelge ile belirlenecek.

Kaldıraçlı alım satım işlemlerinin Borsa tarafından kurulacak bir platformda işleme konu edilmesi, herhangi bir sözleşme ya da aracın Borsada ihdas edilmesi ya da Borsaya kote edilmesi olarak değerlendirilemeyecek. - Ankara

Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri Borsa Tarafından Gerçekleştirilecek

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri Borsa Tarafından Gerçekleştirilecek - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Depreme canlı yayında yakalanan İzlanda Başbakanı büyük korku yaşadı Boşanma aşamasındaki eşine çocuklarının gözü önünde kurşun yağdırdı Azerbaycan'ın ağır darbe vurduğu Ermeni ordusunda moraller yerle bir! Basın toplantısına terlikle katıldı İYİ Parti'de 'FETÖCÜ' tartışması mahkemeye taşındı: İl Başkanı Buğra Kavuncu'dan Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu "Gençlik aşısı" adı altında cildine işlem yapılan genç kadının hayatı karardı Cüzdanını parkta düşüren şahıs, masada bıraktığı çöpleri toplayınca kimliğini geri alabildi 20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi 2 kez vurulan, cezaevinden firar eden "namlı dolandırıcı" yakayı ele verdi