Kale'de hayvan yetiştiricilerine 12 sıvat dağıtıldı - Son Dakika

Kale'de hayvan yetiştiricilerine 12 sıvat dağıtıldı

27.05.2022 16:44
Kale'de hayvan yetiştiricilerine 12 sıvat dağıtıldı

Malatya'nın Kale ilçesinde, hayvan yetiştiricilerine sıvat dağıtıldı.

Malatya'nın Kale ilçesinde, hayvan yetiştiricilerine sıvat dağıtıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde mera ve yaylalarda bulunan hayvanların içme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla temin edilen 12 sıvat yetiştiricilere verildi.

Tarım ve Orman İlçe Müdürü Aytaç Doğruyol, sıvatların dağıtım töreninde yaptığı konuşada, ilçede hayvancılığın gelişmesi için Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile beraber galvanizden sıvatların yaptırıldığını söyledi.

Sıvatların paslanmayan, bozulmayan ve hijyenik bir yapıya sahip olduğunu aktaran Doğruyol, "Sıvatları çiftçilerimize teslim ediyoruz. Çiftçilerimiz dağıtılan bu sıvatlar ile hayvanların temiz ve sağlıklı alanlarda su ihtiyaçlarını karşılayacak." diye konuştu.

YORUMLAR
500
Darende'ye hizmet edenler unutulmadı Darende'ye hizmet edenler unutulmadı Çankırı'nın Dodurga beldesinde seçim heyecanı Çankırı'nın Dodurga beldesinde seçim heyecanı Sultanhanı'nda biçerdöverler kontrol geçiyor Sultanhanı'nda biçerdöverler kontrol geçiyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kale'de hayvan yetiştiricilerine 12 sıvat dağıtıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement