Son Dakika Haberleri: Kalıcı Makyajda Dipliner Uygulaması

Kalıcı Makyajda Dipliner Uygulaması

6 ay önce İlandır

Kalıcı makyaj uygulamaları kadınların hayatını kolaylaştıran bir uygulama haline geldi. Kirpik liftingi, kaş kontürü gibi işlemlerin yanı sıra dipliner ve eyeliner da kalıcı olarak uygulanmakta. Profesyonel ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Demet Tecir, dipliner uygulaması hakkında konuştu.

Kalıcı Makyajda Dipliner Uygulaması, System.String[]

DIPLINER NEDİR?

Makyaj, kusurları kapatmak için değil var olan güzelliği daha belirgin ve çekici kılmak için yapılmaktadır. Gözleri ön plana çıkarmak kusursuz ve zarif makyajın temellerini oluşturmaktadır. Ağır makyajlar ve takma kirpiklerin yanı sıra gözleri ön plana çıkaracak farklı uygulamalar da bulunmaktadır. Dipliner ve eyeliner gözleri daha ön plana çıkarmakta yardımcı olan yöntemlerdendir.

Dipliner, göz makyajını daha belirgin ve kusursuz gösteren ürünlerdendir. Tıpkı eyeliner gibi kirpik diplerine uygulanmaktadır. Kirpik diplerine çok ince bir şekilde uygulanarak kirpiklerin daha dolgun ve belirgin görünmesine yardımcı olmaktadır. Dipliner, görüşünden ötürü sıklıkla eyeliner ile karıştırılmaktadır. Fakat her ne kadar aynı gibi görünseler de iki ürün arasında farklılıklar bulunmaktadır.

KALICI DIPLINER UYGULAMASI NASIL YAPILMAKTADIR?

Her kadın sabah uyandığında sağlık ve güzel bir görüntüye sahip olmak ister. Hem zamandan kazanma hem de daima bakımlı görünme isteyen kadınlar için kalıcı makyaj oldukça uygun bir yöntem. Kalıcı dipliner uygulaması kirpik hattının bulunduğu bölgeye uygulanmaktadır.

Kalıcı dipliner uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi uygulama yapılacak kişinin tenine uyumlu renk pigmentinin seçilmesidir. Renk pigmenti seçildikten sonra kişinin istediği uzunlukta geçici bir dipliner uygulanır. Kalıcı dipliner uygulamasına başlamadan önce işlemin yapılacağı bölgeye anestezik krem uygulanmaktadır. Uygulanan bu kremler sayesinde acı hissedilmemektedir.

DIPLINER UYGULAMASINDA DİKKAT EİDLMESİ GEREKENLER

Kalıcı dipliner işleminde kullanılacak olan boylar ve pigmentleri oldukça önemlidir. Kalıcı ve aynı zamanda dayanıklı malzemeler kullanılmalıdır. Diplinerın kalıcılığı kullanılan malzemelerin kalıcılığıyla doğru orantılıdır. Kullanılacak malzemelerin yanı sıra dipliner uygulamasını yaptıracağınız kalıcı makyaj uzmanını doğru tercih etmeniz de bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.

Dipliner uygulaması 30 dakika ila 1 saat içerisinde gerçekleşen ve iki seanslık bir işlemdir. İlk seansta işlem uygulanırken ikinci seansta yapılan işlemin kontrolü gerçekleştirilir. Uygulama yapıldıktan yaklaşık bir ay sonra kontrole gelinmesi gerekmektedir. Kalıcı dipliner uygulaması yapıldıktan 1 yıl ile 3 yıl arasında gözde kalmaktadır.
Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? Şarkıcı Göksel'in Yataktaki Cesur Pozu Olay Oldu Kılıçdaroğlu, Mitingde Bozkurt Yapan Vatandaşlara Seslendi: İşte O Milliyetçidir, Ülkücüdür