Bu yıl Marmara'da az görülen kalkan balığı, kilosu 200 liradan satılıyor - Son Dakika

Bu yıl Marmara'da az görülen kalkan balığı, kilosu 200 liradan satılıyor

18.10.2020 14:55

Marmara Denizi'nde bu yıl az görüldüğü ifade edilen kalkan balığı, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Balıkçı tezgahlarında da nadir olarak rastlanan kalkan balığı büyük talep görmeye devam ederken, kilosu 200 liradan alıcı buluyor.

Marmara Denizi'nde yakalanan kalkan balıkları Süleymanpaşa ilçesindeki balıkçı tezgahında satışa sunuluyor. Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, kalkan balığının nadir olarak tezgahlarda görüldüğünü ve 190-200 lira arasında satıldığını söyledi.

''MARMARA'DA BU YIL KALKAN NADİR GÖRÜLDÜ''

Kentte balıkçılık yapan Hasan Erol da Marmara açıklarında avlanan kalkanların vatandaşların ilgisini çektiğini ifade ederek, "Bu yıl balıkçıların palamut avcılığıyla yüzü güldü. Balıkçı arkadaşlarımız kalkan avcılığı da yapıyor ama Marmara'da kalkan bu yıl çok nadir görüldü. O yüzden böyle tezgahta gören vatandaşlar şaşırıyor. Bazen 2, bazen 4 kiloluk kalkanda oluyor tezgahımızda. Arada görüldüğü için haliyle vatandaşında dikkatini çekiyor." diye konuştu.

Erol, bazı vatandaşların, kilosunu 200 liradan satışa sunduğu balığın fotoğrafını çektiğini de dile getirdi.

Bu yıl Marmara'da az görülen kalkan balığı, kilosu 200 liradan satılıyor
Bu yıl Marmara'da az görülen kalkan balığı, kilosu 200 liradan satılıyor

- Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Bu yıl Marmara'da az görülen kalkan balığı, kilosu 200 liradan satılıyor - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (2)
  • orko: "Denizden sadece şunların etini yiyebilirsiniz: Pullu ve yüzgeçli balıklar. Bunların dışındakiler size iğrenç gelecek, onları iğrenç sayacaksınız" Cevap Yaz 1 8 Yayından Kaldır

Son Dakika

Borsa 6 Şubat'tan bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Mahkeme fotoğraftaki 'Buket' detayını delil saydı, tacizci komşu 10 yıl hapis yatacak Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti