Kalp Krizi Geçiren Kişiyi Belediye Otobüsüyle Hastaneye Götürdü - Son Dakika

Kalp Krizi Geçiren Kişiyi Belediye Otobüsüyle Hastaneye Götürdü

2 yıl önce

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir özel halk otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren yolcuyu güzergahını değiştirip hastaneye götürdü.

Kalp Krizi Geçiren Kişiyi Belediye Otobüsüyle Hastaneye Götürdü, System.String[]

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde bir özel halk otobüsü şoförü, kalp krizi geçiren yolcuyu güzergahını değiştirip hastaneye götürdü. Otobüsün güvenlik kamerasınca olay kaydedildi.


Alınan bilgiye göre, Fatih-Çekirge Mahallesi arasında sefer yapan özel halk otobüsünün şoförlü Gökhan Taç, bir yolcunun fenalaştığını fark etti.


Taç, kalp krizi geçirdiği öğrenilen kişiyi, güzergahı değiştirerek ve yolcuların yardımıyla Çekirge Devlet Hastanesine götürdü. Burada tedavi altına alınan hastanın durumunun iyi olduğu öğrenildi.


Taç, gazetecilere yaptığı açıklamada, otobüse hareket saatinden kısa süre önce bir yaşlı kadın ile erkeğin bindiğini söyledi.


Acemler kavşağında yaşlı adamın fenalaştığını gördüğünü belirten Taç, "Yaşlı amcaya yanındaki vatandaşlar müdahale etti. Amca bayılmaya başladı, kalp krizi geçirdiği anlaşılınca kimseyi indirmedim ve otobüsü Çekirge Devlet Hastanesine sürdüm. Yolda gelirken sağlık ekiplerini arayarak bilgilendirdim. İnsanlık görevimizi yaptık. Amcayı hastaneye bıraktıktan sonra seferime devam ettim." diye konuştu.


Öte yandan, olay anı otobüsün güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, yaşlı adamın fenalaşması, yolcuların müdahalesi ve otobüsle hastaneye getirilmesi yer alıyor.

Haber Yayın Tarihi: 16.05.2018 03:51 Kaynak: AASon Dakika

Aç kurtların çoban bekçi köpeğini parçaladığı anlar kamerada
Çakarın ardından tepe lambası çilesi başladı! Sürücü ve araç sahibine ayrı ayrı 1.228 TL ceza kesiliyor Barbara Palvin, Türk sporcudan eğitim almak istiyor

Son Dakika Haberleri