Son Dakika Haberleri: Kamalak: Yeni Anayasa Yapmak Milli Görüş'ün İşi

Kamalak: Yeni Anayasa Yapmak Milli Görüş'ün İşi

7 yıl önce

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde SP teşkilatı tarafından dün akşam Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen 'Yeni Anayasa' konulu konferansa katılan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, görüşlerini anlattı.

Kamalak: Yeni Anayasa Yapmak Milli Görüş'ün İşi, System.String[]
Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde SP teşkilatı tarafından dün akşam Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen 'Yeni Anayasa' konulu konferansa katılan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, görüşlerini anlattı. Bir saat kürsüde kalan Kamalak, 12 Eylül anayasasının darbe ürünü olduğunu, yamalı bohça haline geldiğini ve bir an önce değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Kamalak, "Yeni anayasa yapmak bizim işimizdir. Milli Görüş'ün işidir" diye konuştu. Anayasadaki en büyük handikabın laiklik olduğunu savunan Kamalak, bu nedenle partilerinin üç kez kapatıldığını ifade etti. Parti her kapatıldığında kopmalar yaşandığına dikkati çeken Kamalak, AK Parti ve HAS Parti'lilere seslenerek, "Ne yanlışımızı gördünüz ki çektiniz gittiniz" dedi.

Konferansa, SP İl Başkanı Sait Terzioğlu, il yöneticileri, Gemlik İlçe Başkanı Sedat Özmen ve çok sayıda yönetici ile siyasi parti, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve partililer katıldı. - Bursa/ GemlikBursa'da Dün Meydana Gelen Zincirleme Kazada Yaralı Kurtulan Sürücü Kabusu Anlattı: 40 Patlama Sesi Duydum! ABD Savunma Bakanı: Münbiç İçin Türkiye İle Eğitimler 3 Gün İçinde Başlayabilir

Suudi Arabistan Suriye'de SDG'nin Hakim Olduğu Bölgelere 100 Milyon Dolar Bağışladı