Kaman Atatürk İlkokulu Kapatılarak İmam Hatip Orta Okulu Açılacak - Son Dakika

Kaman Atatürk İlkokulu Kapatılarak İmam Hatip Orta Okulu Açılacak

29.06.2013 15:57
Kaman Atatürk İlkokulu Kapatılarak İmam Hatip Orta Okulu Açılacak, System.String[]

Kaman'ın en eski okullarından biri olan 50 yıllık Atatürk İlköğretim Okulu, kapatılıyor.

Kaman'ın en eski okullarından biri olan 50 yıllık Atatürk İlköğretim Okulu, kapatılıyor. Yerine İmam Hatip Ortaokulu açılacak.

Edinilen bilgiye göre, 22 Mayıs 2013 tarihli "Okul Dönüştürme İşlemleri Komisyonu" kararı ile 24 Mayıs 2013 tarihli "12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Okul Planlaması" konulu Kırşehir Valiliği Onayı ile 2013-2014 eğitim öğretim yılında kapatılması kararlaştırılan Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu olarak Sarıuşağı Mahallesindeki Fen Lisesi binasına taşınacak ve burada okuyan 4. sınıfa kadar olan ilkokul öğrenciler Faik Güngör İlkokulu'na yani eski adıyla Merkez Ortaokuluna gidecekler.

Konuyla ilgili olarak görüş ve önerilerini belirten bazı öğrenci velileri ile mahalle sakinleri, "200'ün üzerinde küçük öğrencisi bulunan Atatürk İlkokulunun kapatılmasına karşıyız. Yaklaşık 1-2 kilometre mesafeden 5 yaşındaki çocuklarımız karda, kışta, yazın sıcağında tek başına nasıl okula göndereceğimiz hesaplandı mı? Ana-Baba olarak her gün öğrencilerimizle birlikte okula mı gideceğiz? Zaten çoğunlukla dar gelirli hemşerilerimizin oturduğu bu bölgedeki öğrencilerimizi servis ücretleri ödeyerek mi okula göndereceğiz" dediler.

12 Yıllık Zorunlu Eğitim Planlamasıyla ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde yayınlanan listeye göre 2013-2014 eğitim öğretim yılında Faik Güngör İlkokul, Fatih, Yavuz Selim, Hirfanlı, Alparslan, 60.Yıl Şehit Hüsnü Önkal, Şehit Bahtiyar Şimşek Cumhuriyet, Vali Recep Yazıoğlu, Galip Demir İlköğretim Okulları İlkokula dönüştürülecek. Ömerhacılı Şehit Nurettin Aslan, K. Yenice M.A.Ersoy, S. Büyükoba, Hamit Şehit Er Vemin Doğan, İshaocalı Selamoğlu, Demirli, Kurancılı, Çağırkan Hacı Meşude Yılmaz İlköğretim Okulları ise hem İlkokul hem de Ortaokul olarak hizmet verecek. Melikşah, Yenihayat, Kaman ve Atatürk İlköğretim Okulların ise Ortaokula dönüştürülürken Kaman İmam Hatip Ortaokulu ise yeniden kurulacak. - KIRŞEHİR

Kaman Atatürk İlkokulu Kapatılarak İmam Hatip Orta Okulu Açılacak

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaman Atatürk İlkokulu Kapatılarak İmam Hatip Orta Okulu Açılacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil'in kitap okurken çekilen fotoğrafının montajlanması sosyal medyada tepki çekti Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Çinilerine paha biçilemeyen 8 asırlık Gök Medrese'de restorasyon başladı Kan donduran çifte cinayetin ardından yasak aşk çıktı Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkat çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Koronavirüsü yenen genç doktor evinde ölü bulundu Günlerdir Müge Anlı'da aranan katil kendisi çıktı, cinayeti canlı yayında itiraf etti AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş