Son Dakika Haberleri: Kaman Ceviz Festivali'ne Hazır

Kaman Ceviz Festivali'ne Hazır

8 yıl önce

Her yıl Kırşehir'in Kaman ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali'nin bu yıl 20.'sinin kutlanacağı bildirildi.1-2 Ekim tarihlerinde kutlanacak festivalle ilgili açıklama yapan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, festivali belediye ve kaymakamlık olarak birlikte organize ettiklerini belirterek, şunları söyledi."Her yıl büyük bir coşku ile kutladığımız Ceviz Festivali'nin bu yıl 20.'sini kutlamanın heyecanı ve hazırlığı içindeyiz.

Kaman Ceviz Festivali'ne Hazır, System.String[]
Her yıl Kırşehir'in Kaman ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali'nin bu yıl 20.'sinin kutlanacağı bildirildi.

1-2 Ekim tarihlerinde kutlanacak festivalle ilgili açıklama yapan Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, festivali belediye ve kaymakamlık olarak birlikte organize ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Her yıl büyük bir coşku ile kutladığımız Ceviz Festivali'nin bu yıl 20.'sini kutlamanın heyecanı ve hazırlığı içindeyiz. İki gün olarak kutlayacağımız festivalimizde ilçe halkına ve dışarıdan gelecek misafirlerimize zengin içerikli bir festival yaşatmak istiyoruz.

Cevizin anavatanı olarak kabul ettiğimiz ilçemizde üretilen ve her geçen gün biraz daha ünü yayılan Kaman cevizinin bir dünya markası olması için çalışmalarımız devam etmekte.

Yeni kurulan ceviz bahçelerimiz de bilimsel yöntemlerle fidanlara zarar vermeden hasat yapılmakta. Ayrıca bu sene mekanik ceviz soyma makineleri satın alarak halkımızın hizmetine sunduk."

Cumartesi sabah festival yürüyüşü ile başlayacak kutlamalar çerçevesinde Grup 84, Songül Karlı ve Ahmet Şafak gibi ünlü isimler de konser verecek.

- KIRŞEHİRSon Dakika! İsveç'e Mağlup Olan A Milli Takımımız, UEFA Uluslar Liginde C Ligine Düştü Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu'na Yaptığı Ziyaretle İlgili İlk Kez Konuştu

Kanada'da 2 Öğrenciye Fırçayla Cinsel İstismarda Bulunan 8 Öğrenci, Okuldan Atıldı