Kaman'da Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika

Kaman'da Resim Sergisi Açıldı

26.05.2017 09:38
Kaman'da Resim Sergisi Açıldı, System.String[]

Kaman ilçesinde, ortaokul öğrencilerinin yaptığı 300 resmin yer aldığı sergi açıldı.

Kaman ilçesinde, ortaokul öğrencilerinin yaptığı 300 resmin yer aldığı sergi açıldı.

Kurancılı beldesindeki Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı sergiyi gezen Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Türkiye'nin doktor, avukat, mühendis ve öğretmenlerin yanı sıra ressam, sanatçı ve sporculara da ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Okullardan yeni ressamların da yetişmesini arzu ettiklerini belirten Girgin, şöyle konuştu:

"80 milyonu aşkın bir nüfusa sahip olan ülkemizde aileler genelde çocuklarının doktor, avukat, mühendis, öğretmen gibi meslekleri tercih etmesini istiyorlar. Oysa ülkemizin ressamlara, sanatçılara, sporculara da ihtiyacı var. Neden bizim ülkemizden Picasso, da Vinci, Dali gibi ünlü ressamlar çıkmasın. İşte bugün bu sergiyi açan, bizlere 300 farklı resim sunan çocuklarımızdan gelecekte böyle dünya çapında isim yapmış ressamlar olmalarını bekliyoruz. Bu sergide emeği geçen tüm idari personellerimize, öğretmenlerimize ve bizlere bu sergiyi sunan genç kardeşlerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum."

Açılışa Kurancılı Belediye Başkanı Erdoğan Tekeli, İlçe Emniyet Müdürü Zafer Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Demirci, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aslan Tekeş, Kurancılı Şehit Ayhan Keleş Ortaokulu Müdürü Ramazan Bıyıklı ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kaman'da Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Evlerin çatısında dahi çim çıkıyor! Dünyanın kuzey ucundaki Faroe Adaları'nda yer gök yeşil Selahattin Demirtaş, kendisini ve muhalefeti eleştirdi İntihar için inşaata çıkan vatandaş, karısının tek sözüyle aşağıya indi Marsilya Sportif Direktörü'nden İrfan Can açıklaması: Hamle yapacağız Bağcılar'da su satan çocuk videosu kurgu çıktı! YouTuber Fariz için yasal işlem başlatılacak Aslışah Alkoçlar hamile mi? Bomba iddia ortalığı karıştırdı Oyuncu Asia Argento, yönetmen Rob Cohen'in kendisine tecavüz ettiğini itiraf etti Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı