Kamboçya'da aşırı yağışlar 11 can aldı - Son Dakika

Kamboçya'da aşırı yağışlar 11 can aldı

11.10.2020 11:01
Kamboçya'da aşırı yağışlar 11 can aldı, System.String[]

PHNOM Kamboçya'da ay başından bu yana etkili olan aşırı yağışların yol açtığı sellerde 10, yıldırım isabet etmesi sonucu da bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

PHNOM Kamboçya'da ay başından bu yana etkili olan aşırı yağışların yol açtığı sellerde 10, yıldırım isabet etmesi sonucu da bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Ulusal Afet Yönetimi Komitesi Sözcüsü Khun Sokha, yaptığı açıklamada, mevsimsel yağışların tropikal bir fırtınanın etkisiyle daha da artması sonucu geçen hafta bazı bölgelerde ani su taşkınları meydana geldiğini belirtti.

Ay başından bu yana yaşanan selde 10 kişinin boğularak yaşamını yitirdiğini kaydeden Khun Sokha, 1 kişinin de yıldırım isabet etmesi sonucu öldüğünü bildirdi.

Khun Sokha, sellerin etkili olduğu bölgelerde yüzlerce ailenin daha yüksek yerlere tahliye edildiğini aktardı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin kuzeybatısındaki, selden en fazla etkilenen Battambang ve Pursat bölgelerinde sular altında kalan yollarda kamyonların trafiğe çıkmasına yasak getirdi.

Öte yandan Başbakan Hun Sen, cuma günü yerel makamlara, selden etkilenenler için yardım seferberliği başlatma talimatı verdi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kamboçya'da aşırı yağışlar 11 can aldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'nin yeni başkanı Joe Biden Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Süleyman Soylu'dan adalet isyanı: Anneme küfür eden alçak serbest, Bakan olsam ne yazar! Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu Mustafa Cengiz'in başlattığı kampanya soruldu, Terim'in yüzü şekilden şekile girdi Trump görevinin son gününde BAE'ye F-35 savaş uçağı satışına onay verdi, Biden anlaşmayı gözden geçirecek Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı Sevgilisinin acı haberini alınca hastane ortasında kalbine sıktı! Olayın detayları kafa karıştırdı