Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Kamboçya Kralı, Asya Oyunları'nın Açılışına Katılmak İçin Hangzhou'ya Vardı - Son Dakika

Kamboçya Kralı, Asya Oyunları'nın Açılışına Katılmak İçin Hangzhou'ya Vardı

HANGZHOU, 22 Eylül (Xinhua) -- Kamboçya Kralı Norodom Sihamoni, 19. Asya Oyunları'nın açılış törenine katılmak üzere Cuma günü Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'ya geldi, 22 Eylül 2023. (Fotoğraf: Xu Yu/Xinhua)

Kamboçya Kralı, Asya Oyunları\'nın Açılışına Katılmak İçin Hangzhou\'ya Vardı
22.09.2023 - 14:28,

HANGZHOU, 22 Eylül (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping Cuma günü Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir araya geldi.

Veliaht Prens, 19. Asya Oyunları'nın Cumartesi günkü açılış törenine katılmak üzere Hangzhou'da bulunuyor.

Xi, Kuveyt'in Çin ile diplomatik ilişki kuran ilk Körfez Arap ülkesi ve Ortadoğu'da Çin ile Kuşak ve Yol işbirliği belgelerini imzalayan ilk ülke olduğunu söyledi.

Çin-Kuveyt ilişkilerinin önemli ilerlemeler kaydettiğini ve çeşitli işbirliği alanlarında büyük başarılar sağladığını ifade eden Xi, Çin'in ikili ilişkileri yeni zirvelere taşımak için Kuveyt'le birlikte çalışmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 19. Asya Oyunları'nın Cumartesi günkü açılış törenine katılmak üzere ülkeye gelen Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da bir araya geldi, 22 Eylül 2023. (Fotoğraf: Liu Bin/Xinhua)

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, 19. Asya Oyunları'nın Cumartesi günkü açılış törenine katılmak üzere ülkeye gelen Kuveyt Veliaht Prensi Şeyh Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile Çin'in doğusundaki Zhejiang eyaletinin merkezi Hangzhou'da bir araya geldi, 22 Eylül 2023. (Fotoğraf: Zhai Jianlan/Xinhua)

Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Kamboçya Kralı, Asya Oyunları'nın Açılışına Katılmak İçin Hangzhou'ya Vardı - Son Dakika


Advertisement