Kameralı Polis Otoları Yollarda - Son Dakika

Kameralı Polis Otoları Yollarda

15.02.2012 16:25
Kameralı Polis Otoları Yollarda

Bursa Emniyet Müdürlüğü, kontrol ve denetimlerde yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için Türkiye'de bir ilki hayata geçirdi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü, kontrol ve denetimlerde yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için Türkiye'de bir ilki hayata geçirdi. Bölge Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı 13 polis otosuna takılan kamera ile tüm gelişmeler kayıt altına alınacak.

Bursa Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törene İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya ile Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı personel katıldı. Proje kapsamında ilk olarak merkez, Gemlik, Yenişehir, İnegöl ve Karacabey ilçelerinde görevli ekip otolarına kameralar takıldı. İlerleyen günlerde ise tüm ekip otolarına kamera takılması hedefleniyor.

Kamerayı ilk olarak kullanıma geçiren Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Türkiye'de ilk kez uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Kahya, "13 tane ekip otosunun her birine kamera takıldı. Kameralar 360 derece dönerek ses ve görüntü kaydı yapıyor. Bazı vatandaşlarımızın polislerin tasvip edilemeyecek konuşmalarda bulundukları yönünde iddiaları vardı. Burada hem kendi polisimizi korumak hem de vatandaşların iftirada bulunmaması için böyle bir yöntem

belirledik. Bunu yaparken sürücüye kamera olduğunu hatırlatacağız. Hem memurumuzu koruyacağız hem de memurlarımız kötü söz söylüyorsa bunu da önleyeceğiz" dedi.

Hafıza kartına kaydedilen görüntüler 90 gün boyunca saklanacak. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kameralı Polis Otoları Yollarda - Son Dakika


Advertisement