Kamerun'da Boko Haram saldırıları: 7 ölü - Son Dakika

Kamerun'da Boko Haram saldırıları: 7 ölü

04.12.2019 14:48
Kamerun'da Boko Haram saldırıları: 7 ölü, System.String[]

Kamerun'da terör örgütü Boko Haram'ın Uzak Kuzey eyaletindeki köylere saldırılarında 7 sivil hayatını kaybetti.

Kamerun'da terör örgütü Boko Haram'ın Uzak Kuzey eyaletindeki köylere saldırılarında 7 sivil hayatını kaybetti.

Yerel basındaki haberlere göre, Boko Haram üyeleri pazartesiden bu yana Mayo Sava bölgesindeki Zangola, Kochtrehe ve Yegoua köylerine saldırdı.

Köylerden erzak ve giysi gasbeden teröristler, 7 sivili öldürdü, 4'ünü de yaraladı.

Nijerya'da 2000'li yılların başından, ülkenin sınır komşuları Kamerun, Çad ve Nijer'de ise 2015'ten bu yana varlık gösteren terör örgütü Boko Haram'ın, 2009'dan beri düzenlediği kitlesel şiddet eylemlerinde 20 binden fazla kişi öldü.

Kamerun'un Uzak Kuzey bölgesi, Şubat 2015'ten bu yana Boko Haram saldırılarına maruz kalıyor. Uluslararası Göç Örgütünün Ocak 2019 tarihli raporuna göre, yaklaşık 3,9 milyon nüfuslu bölgede, terör örgütünün saldırıları en az bir milyon kişiyi yerinden etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kamerun'da Boko Haram saldırıları: 7 ölü - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti