Kamil Dede: Deniz Gezmiş'in Adam Kaçırması ve Banka Soyması Yanlıştı - Son Dakika

Kamil Dede: Deniz Gezmiş'in Adam Kaçırması ve Banka Soyması Yanlıştı

05.05.2012 20:37
Kamil Dede: Deniz Gezmiş'in Adam Kaçırması ve Banka Soyması Yanlıştı, System.String[]

İşçi Partisi (İP) Merkez Karar Kurulu (MKK) üyesi Kamil Dede, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)'nun kurucusu Deniz Gezmiş'in adam kaçırma ve banka soygunu olaylarına karışmasının yanlış olduğunu söyledi.

İşçi Partisi (İP) Merkez Karar Kurulu (MKK) üyesi Kamil Dede, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)'nun kurucusu Deniz Gezmiş'in adam kaçırma ve banka soygunu olaylarına karışmasının yanlış olduğunu söyledi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Düşünce Kulübü tarafından Deniz Gezmiş'i anmak için panel düzenlendi PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi A Salonu'nda yapılan panele, PAÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Hayrettin Akyıldız ile Kamil Dede katıldı.

Gezmiş'in mücadelesinden övgüyle söz eden Kamil Dede, ancak kendisinin tutuklanıp öğrenci hareketlerinden koparak banka soygunu ve adam kaçırma eylemlerinin doğru olmadığını vurguladı,

Dede, "Banka soyması adam kaçırması doğru değildi. Ben cezaevinden sonra hayatımın bütün önemli kısımlarını kendimin de içimde olduğu kötü bir miras olarak daha sonraki kuşaklara olumsuz olarak kalan o yanlışı öz eleştiri ve düzelmesi için mücadele ettim. Yanlıştı. O yanlışlarda zaten çok daha büyük maliyetlere sebep oldu." dedi.

"ERTUĞRUL KÜRKÇÜ POLİS VE SAVCILIKTA MÜCADELESİNİN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

Panel sonrası, "Yusuf Küpeli ile Ertuğrul Kürkçü ajan mıydı?" sorusuna da verdiği cevapta Kamil Dede, şunları kaydetti: "O dönem ajan değildi. Ama bugünüyle ilgili bir şey söylemiyorum. Hepiniz görüyorsunuz. Ertuğrul Kürkçü tutuklandığında emniyetteki ve savcılıktaki ifadesinde, 'Bugüne kadar savunduğum her şey yanlıştır. Hepsini reddediyorum.' dedi. Bu ifadeler elimizdedir. Ondan sonra kalkıp ağzınızla kuş tutun isterseniz, milletvekili olun hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Ondan sonraki çizgisi bellidir. Avrupalara gidip paralar alıp yayın organı çıkarmıştır."

Kamil Dede: Deniz Gezmiş'in Adam Kaçırması ve Banka Soyması Yanlıştı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Kamil Dede: Deniz Gezmiş'in Adam Kaçırması ve Banka Soyması Yanlıştı - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan ve PKK'nın kirli planı ortaya çıktı! Teröristlere Azerbaycan üniforması giydirdiler 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Korkutan koronavirüs araştırması: Mutasyon geçirdi ve artık daha tehlikeli Belediye başkanının "torpil" iddialarına MEB'den jet yalanlama: Mesnetsiz Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz