Kâmil Uğurlu Organize Sanayi Yoluna Yeni İmar Düzeni Geliyor - Son Dakika

Kâmil Uğurlu Organize Sanayi Yoluna Yeni İmar Düzeni Geliyor

09.01.2012 18:56
Kâmil Uğurlu Organize Sanayi Yoluna Yeni İmar Düzeni Geliyor

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Karaman'ı Ereğli'ye bağlayan karayolunun Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar olan kısmında yeni imar durumu geliştirdiklerini söyledi.

Önümüzdeki aylarda başlayacak Köprülü Kavşak ve Organize Sanayi duble yol çalışması ile birlikte bu alan üzerinde yeni imar düzenlemesine gidildiğini belirten Kâmil Uğurlu: "Karaman Valiliğimiz ile birlikte bir karar aldık.

Bifa Kavşağı'ndan Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar uzanan 10 km'lik yolun sağında ve solunda imar durumu geliştiriyoruz. Orada prestijli binalar, yapılar yer alacak. Ereğli istikametinden Karaman'a girenler, modern bir kente geldiklerini hissedecekler" dedi.

Karaman'ın ikinci köprülü kavşağı olacak Ereğli Kavşağı'ndaki çalışmaların da önümüzdeki aylarda başlayacağını ifade eden Uğurlu: "Zemin etüdleri ve kamulaştırması tamamlanan proje, Karayolları Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılıyor. Kavşaktan Organize Sanayi Bölgesi'ne kadar olan yol, 10 km. boyunca duble yol olacak. Son derece kaliteli ve sıcak asfalt serilecek. İhalesi 18 Ocak 2012 tarihinde yapılacak projeyi bu yılın Haziran ayı içerisinde hizmete sunmayı hedefliyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Kâmil Uğurlu Organize Sanayi Yoluna Yeni İmar Düzeni Geliyor - Son Dakika


Advertisement