Kamu Bankaları Van İçin Birleşti; İlk Toplantı Pazartesi Günü Van'da - Son Dakika

Kamu Bankaları Van İçin Birleşti; İlk Toplantı Pazartesi Günü Van'da

12.01.2012 16:34
Kamu Bankaları Van İçin Birleşti; İlk Toplantı Pazartesi Günü Van'da, System.String[]

T.C. Ziraat Bankası, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, KOSGEB ve Kredi Garanti Fonu, Van'da ekonomik faaliyetlerin yeniden canlandırılması için ortak proje başlattı.

T.C. Ziraat Bankası, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, KOSGEB ve Kredi Garanti Fonu, Van'da ekonomik faaliyetlerin yeniden canlandırılması için kredi kanallarının açılabilmesi ve kredilendirme koşullarının iyileştirilmesi, bu yolla bölgede istihdamın artması için ek önlemlerin belirlenmesi amacıyla ortak proje başlattı.

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre 23 Ekim'deki Van depremi sonrasında olumsuz etkilenen ticari hayatın yeniden canlandırılması çalışmaları il genelinde devam ederken bugüne kamu kurumları ve bankalarca ortak bir yaklaşım sergilenerek, yöre halkının kredi borçları ile vergi ve SGK primlerinin ertelenmesi ya da yapılandırılması girişimler sürdürüldü. Ayrıca T.C. Ziraat Bankası, T. Halk Bankası, T. Vakıflar Bankası, KOSGEB ve Kredi Garanti Fonu'nca (KGF) ekonomik faaliyetlerin yeniden canlandırılması için kredi kanallarının açılabilmesi ve kredilendirme koşullarının iyileştirilmesi yoluyla bölgede istihdamın artırılmasına yönelik ek önlemler belirleyecek.

Bankalar 16 Ocak Pazartesi günü Van'da taraflarla bir dizi görüşme yaptıktan sonra Van ili merkezi'nde düzenlenecek arama konferansıyla alınacak ek önlemler listelenecek. Toplantıya işbirliği geliştirmeyi amaçlayan Kurumların üst düzey temsilcileri ile Bölge'de faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, meslek ve sivil toplum örgüt yöneticileri ile yörede faaliyet gösteren esnaf ve işletme sahiplerinin katılması bekleniyor.

- Ankara

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Ekonomi Kamu Bankaları Van İçin Birleşti; İlk Toplantı Pazartesi Günü Van'da - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde Son Dakika! MİT operasyonuyla kırmızı bültenle aranan PKK terör örgütünün Metina sorumlusu öldürüldü UEFA, Şampiyonlar Ligi formatını değiştirecek! Üzerinde durulan 2 plan var Yerli otomobil TOGG'un pili Türkiye'de üretilecek Bakan Koca'nın işe giden vatandaşlar için sunduğu çözüm önerisi yorum bombardımanına tutuldu Kızgın damadın ormanlık alanı sulayarak yetiştirdiği mantarlar yok satıyor Babasını öldüren genç, "Ailevi sorunlarımız vardı" dedi Mikrofonu açık unutan Abdülkerim Durmaz'dan canlı yayında ağır küfür