KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN - Son Dakika

KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN

16.09.2021 10:41
KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN

KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDENMilli Eğitim Bakanlığı'nın "Üreten Okullar" projesi kapsamında Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Bağcılar Hükümet Konağı'ndaki kamu çalışanları için yemek pişirme ve servis hizmeti sunuyor.

KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN

Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Üreten Okullar" projesi kapsamında Bağcılar Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Bağcılar Hükümet Konağı'ndaki kamu çalışanları için yemek pişirme ve servis hizmeti sunuyor. Lezzet mutfağı isimli uygulama alanının açılışını yapan kaymakam, belediye başkanı ve ilçe milli eğitim müdürü, öğrencilerin elinden çıkan yemeklerin lezzetini ve servisi çok beğendi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın mesleki değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken ekonomiye değer katan nitelikli iş gücü yetiştirmeyi amaçlayan "Milli Eğitim", "Milli Üretim" ve "Üreten Okullar" projesi Bağcılar'da hayata geçirildi. Bu kapsamda Bağcılar İlçe Kaymakamlığı ve Alaattin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında 31 Ağustos 2021 tarihinde protokol imzalandı. Yapılan anlaşma gereğince Bağcılar Hükümet Konağı'nın 3. katındaki mutfak ve yemekhane alanı öğrencilerin, öğretmen ile öğreticiler refakatinde yemek ve tatlı yapması için atölye olarak tahsis edildi. Okulun "Yiyecek ve İçecek Hizmetleri" bölümünde okuyan öğrenciler, "Lezzet Mutfağı" isimli atölyesinde çalışmaya başladı.

Teorik bilgilerini pratiğe dökecekler

Uygulama, bugün yapılan açılışla başladı. Programa Bağcılar Kaymakamı Mustafa Eldivan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, merhum hayırsever işadamı Alaattin Kadayıfçıoğlu'nun eşi Nilüfer Kadayıfçıoğlu, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere başarılar dileyen Başkan Çağırıcı, "Uygulamaya katılan öğrencilerimiz teorik bilgilerini burada pratiğe dökerek tecrübe kazanacaklar. Gençlerimiz mezun olduktan sonra burada aldığı eğitim sayesinde mesleğe hazır olacaklar" dedi.

Öğrencilerin hazırladığı 4 çeşit yemek ve tatlı, Kaymakamlık ile Hükümet Konağı'ndaki diğer kamu kurum personeline servis edildi. Lezzet mutfağının ilk misafiri olan ilçe protokolü, yemeği çok beğendiğini dile getirdi. Bugün uygulamaya başlanan proje, bir yıl boyunca devam edecek.

Oluşturulma Tarihi : 16. 09. 2021 Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Fotoğrafı İndir Haberler Lokman Çağırıcı, Gençlerle Açık Hava Programında Buluştu Başkan Çağırıcı: Bağımlılık, Küresel Bir Sorun Haline Geldi Bağcılar Belediyesi'nin Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi... Bağcılar'da Vatandaşa ve Belediye Personeline Randevusuz Aşı Belediyemizde Covid 19 Aşınızı Yaptırabilirsiniz Başkan Çağırıcı: " Zabıta, Vatandaşa Belediye Başkanı... Bağcılar Belediyesi'nin Destek Verdiği Eva Team 3. Oldu Bağcılar'da okullarda eğitim ders zilinin çalmasıyla başladı Engellilerimiz ve Aileleri için Yeni Dönem Kurs... 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN
KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN
KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN
KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN
KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN

YORUMLAR
500
Kadıköy Belediyesi personellerinin de dahil edildiği 224 kişiye düzenlenen operasyonun görüntüleri yayınlandı Kadıköy Belediyesi personellerinin de dahil edildiği 224 kişiye düzenlenen operasyonun görüntüleri yayınlandı Sivas'ta bazı doktorlar iş bırakma eylemi yaptı Sivas'ta bazı doktorlar iş bırakma eylemi yaptı Erzincan polisi suç ve suçluya geçit vermiyor Erzincan polisi suç ve suçluya geçit vermiyor

Kaynak: Habermetre

Son Dakika Toplum KAMU ÇALIŞANLARININ YEMEKLERİ LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN - Son Dakika


Advertisement