Kamu Hastaneleri Birliği'nden "Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı" - Son Dakika

Kamu Hastaneleri Birliği'nden "Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı"

3 yıl önce

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yöneticilere yönelik, “Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” düzenlendi.

Kamu Hastaneleri Birliği'nden

Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yöneticilere yönelik, "Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı" düzenlendi.


Salon girişinde 15 Temmuz kahramanlarının resimleri sergilendi ve Hacı Havva Camii Baş İmam Hatip'i Ferruh Şen tarafından Kur'anı Kerim Tilaveti sunmasıyla programı başladı. Genel Sekreter Barçın, yaptığı konuşmada, "15 Temmuz, Türkiye için en uzun gece, sağlık çalışanları için de en zor nöbetti. Sağlık ordusu, istiklal mücadelesinde Çanakkale'de nasıl milletin yarasını sardıysa, o gece de aynı ruhla insanlarımızın yaralarını sardı, ancak bu başkaydı. Bu sefer milleti muhafaza etmek üzere alınmış olan silahlar, millete doğrultulmuştu. Bu sefer düşman içimizdendi. Bu hainler hastaneleri kurşunladılar. Fakat milletin yürekli evlatları olan sağlık çalışanlarını yıldıramadılar. Ambulansların yolunu kestiler, yine vazgeçiremediler. O gece tankların ezdiği, üzerilerine kurşun yağdırılan ve son nefeslerini veren şehitlerimizin yanında sağlık çalışanları da vardı. Yaralıların gözlerindeki kararlılığı, şehitlerimizin son sözlerine tanık olan sağlık çalışanlarına minnet ve şükranlarımı sunarım" dedi.


15 Temmuz Demokrasi gazilerimizden Uğur Şahan ve Mücahit Gündoğdu, kanlı geceye ait anılarını dile getirdiler.


TRT' nin katkıları ile gerçekleştirilen programda ünlü TRT spikerlerinden Ekrem Tamer'in sunuculuğu ve şiir dinletileri eşliğinde TRT Müzik Dairesi, ve TRT Ankara Radyosu'na bağlı ünlü sanatçılardan Özlem Üngör ile Nurullah Akçayır kahramanlık türküleri ve anlamlı eserlerini davetliler tarafından izlenirken, hüzün ve coşku bir arada yaşandı.


Programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet İlker, Eskişehir İl Sağlık Müdür Vekili Müdür Yardımcısı Dr. Mina Akbay, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Tunga Barçın, İl Halk Sağlığı Müdür Vekili Sultan Balı Erkoç, SGK İl Müdürü İbrahim Kısa, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, Türk İş, Sağlık Sen ve Türk Sağlık Sen İl Temsilcileri, Beylikova Kaymakamı Enver Hakan, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp ile hastane yöneticileri ve çalışanları katıldı. - ESKİŞEHİR

Haber Yayın Tarihi: 21.07.2017 11:41 Kaynak: İHASon Dakika

Yan yana 2 musluktan birinden mazot akınca, toprağa gömülü depoya ulaşıldı
2 ay önce yakalanan PKK'lı terörist Semra Tuncer, uzman çavuşun aracında yakalanmış Beyaz Saray'dan Türk gazetecilere ambargo! Basın toplantısına alınmadılar

Son Dakika Haberleri