KAMUYU 5 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 'SAHTE RAPOR' ÇETESİNE OPERASYONDA 8 GÖZALTI - Son Dakika

KAMUYU 5 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 'SAHTE RAPOR' ÇETESİNE OPERASYONDA 8 GÖZALTI

29.03.2023 10:18

ŞIRNAK ve Ankara'da, sahte engelli raporu çıkarıp kamuyu 5 milyon lira zarara uğrattıkları iddia edilenlere yönelik operasyonda, 8 şüpheli gözaltına alındı.

ŞIRNAK ve Ankara'da, sahte engelli raporu çıkarıp kamuyu 5 milyon lira zarara uğrattıkları iddia edilenlere yönelik operasyonda, 8 şüpheli gözaltına alındı.

İl genelinde faaliyet gösteren, yasa dışı şekilde engelli raporu alıp, engelli ve bakım aylığı gibi kamuyu zarara uğratarak suç işleyenlere yönelik Şırnak Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Cizre ilçesi ile Ankara'da yürütülen çalışmada, kamuyu 5 milyon lira zarara uğratmak suretiyle suç işledikleri tespit edilen kişilere yönelik teknik ve fiziki takip gerçekleştirildi.

Takip sonucunda belirlenen şüphelilerin adreslerine düzenlenen eş zamanlı operasyonda E.Y., M.M., N.Ü., Ş.M., M.Y., H.Ş., İ.B. ve D.P. gözaltına alındı. Şüphelilerin ev aramalarında, çok sayıda, başka kişilere ait kimlik fotokopileri, sağlık kurulu raporları, çeşitli dokümanlarla dijital materyaller ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından, 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak', 'Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına nitelikli dolandırıcılık ile resmi belgede sahtecilik' suçlarından adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece yurt dışı yasağı konulup adli kontrolle serbest bırakıldı. (DHA)

Kaynak: DHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel KAMUYU 5 MİLYON LİRA ZARARA UĞRATAN 'SAHTE RAPOR' ÇETESİNE OPERASYONDA 8 GÖZALTI - Son Dakika


Advertisement